Pokoik naszego dziecka- świątynia zabawy, przyjemności, pełna kolorów i zabawek, których kupowanie dla naszych pociech to nie lada wyzwanie. W obecnym czasie sklepy przepełnione są najróżniejszymi zabawkami, których początkowa fascynacja trwa dzień, dwa, a potem i tak lądują gdzieś do kącika "odrzuconych". 

Data dodania: 2012-01-13

Wyświetleń: 6524

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W zależności od wieku dziecka dostosowujemy możliwie bezpieczne zabawki. Dla maluchów jest mnóstwo inteligentnych zabawek, edukacyjnych książeczek itp. A co z naszymi starszakami, którym telewizja i komputery skutecznie zaprzątają główkę? Niestety tak to już jest, że nawet pięciolatek potrafi dobrze obsługiwać komputer, sam zapamiętuje kanały z kreskówkami gdzie mnóstwo animowanej przemocy na zmianę z niekoniecznie ładnymi zwrotami. Nie wspomnę już o tym jak ucierpi wzrok dziecka, które niekiedy po kilka godzin dziennie spędza przed monitorem. Kiedyś bajki uczyły, bawiły, a co teraz? To już każdy z Was sam sobie odpowie...

Wiadomą także sprawą jest fakt, iż każdemu  z nas zależy na tym, aby nasze dziecko dobrze się rozwijało, a zabawa uczyła kreatywnego myślenia, rozbudowywała ich wyobraźnię,  to wszystko procentuje przecież w przyszłości. Wspaniałe  są zabawki do wspólnej zabawy z rodzicami. Pamiętajmy, że każdy maluch najlepiej bawi się w towarzystwie i również wtedy nabywa cennych umiejętności - dlatego bawmy się razem póki na to czas.

I tak chciałabym zaproponować wam dwie formy wspaniałej rozrywki dla dzieci powyżej 5 roku życia, ze względu na drobne elementy. Są to klocki magnetyczne składające się z różnych kształtów pałeczek i kulek, które się wzajemnie przyciągają, przez co można budować przeróżne budowle. Wystarczy włączyć wyobraźnię i wspaniała zabawa gwarantowana- uwierzcie dorosłych też to wciąga!

A oto przykładowa piramida, którą budowałam wraz z moim synkiem:

telefon_nowe_059

Drugą zabawką, nie mniej absorbującą są klocki lego lub jakiejś innej firmy. Tu również działa wyobraźnia naszych dzieci. Uwierzcie, już niewielki zbiór takich klocków potrafi zapewnić mnóstwo wspaniałej wspólnej zabawy, która mobilizuje umysł dzieci do twórczego wysiłku, wystarczy pomysł; np. budujemy samoloty i do dzieła! 


Wspólna zabawa to idealny sposób na spędzanie razem czasu i okazanie miłości swoim pociechom. Nie traćmy tego co bezcenne. Miłej zabawy!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena