Wózki 2w1, wózki 3w1, wózki wielofunkcyjne, wózki spacerowe, wózki dla lalek – w dobie tak bogatej oferty wózków dla dzieci, trudno samemu podjąć decyzję, który z dostępnych modeli będzie najodpowiedniejszy. 

Data dodania: 2016-02-28

Wyświetleń: 653

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym kierować się przy wyborze wózka dla dziecka?

Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze wózka dziecięcego, aby nie tylko zapewniał on bezpieczeństwo dziecko, ale był również komfortowy w użytkowaniu.

Waga wózka i stelaż

Jedną z pierwszych kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka, jest jego waga. To aspekt szczególnie ważny, kiedy konieczne będzie jego noszenia na wysokie piętra. Standardowa waga wózka wynosi pomiędzy 10 a 25 kg. Dlatego też, przed zakupem, należy sprawdzić, czy noszenie konkretnego modelu wózka nie będzie problematyczne.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na solidność wykonania stelażu wózka. Należy sprawdzić jakość wykonania łączeń i spoiw. Najlżejsze będą wózki ze stelażem aluminiowych, przy czym nie będę one zbyt trwale. Zaleca się więc, by wybierać modele łączące optymalną wagę z wysoką trwałością.

Gondola i dno wózka

Gondola wózka powinna być przestronna i komfortowa. Jest to kwestia ważna szczególnie zimą, kiedy maluch potrzebuje znacznie więcej miejsca w wózku, z racji wielowarstwowego  ubioru. Co więcej, należy sprawdzić, czy budka cicho się składa i czy wózek posiada siatkę wentylacyjną lub okienko, które zapewniają dopływ świeżego powietrza, jednocześnie osłaniając dziecko.

Co do dna wózka, warto wybierać modele z dnem wykonanym z drewna lub styropianu. Są one znacznie praktyczniejsze i zapewniają lepszą izolację przed zimnem niż chociażby dno plastikowe, które poza tym, że jest lekkie, nie chroni dziecka przed zimnem. Ponadto takie dno powinno być także równe, stabilne i posiadać możliwość regulacji.

Koła i hamulce

Wybór kół zależy od indywidualnych potrzeb i jest bezpośrednio związany z terenem na jakim zamierza się najczęściej spacerować. Małe, piankowe i skrętne kółka będą najlepsze w mieście, z kolei duże, pompowane koła sprawdzą się na terenie pozamiejskim, pełnym piaszczystych i nierównych dróg.

Należy także dobrze przyglądnąć się hamulcom. Muszą działać niezawodnie, dlatego warto dobrze sprawdzić ich skuteczność. Najlepszym sposobem sprawdzenia hamulców jest ustawienie wózka na lekko pochyłym podłożu. W pełni sprawne hamulce nie pozwolą mu ruszyć się z miejsca.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena