Jednym z zadań stojących przed młodymi rodzicami jest zapewnienie środka transportu swojej pociesze, czyli klasycznego wózka. Obecnie oferta rynkowa jest zdecydowanie bogatsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Data dodania: 2011-01-17

Wyświetleń: 1780

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dostępnych jest tyle modeli wózków, że trudno się czasem świeżo upieczonym rodzicom zdecydować, którą z ofert wybrać, jaki wózek kupić. To, co wpływa na samo zainteresowanie konkretnym modelem to kilka bardzo istotnych cech, na które kupujący musi bezwzględnie zwrócić uwagę, jeżeli rzeczywiście chce kupić najlepszy wózek dziecięcy dla swojej pociechy. Jeżeli ktoś kompletnie nie ma pomysłu na to jak dokonać niezbędnego zakupu zawsze może wejść na stronę gdzie znajdują się porady podpowiadające jak kupić dobry wózek dla swojego dziecka. Czytając takie podpowiedzi człowiek przede wszystkim uczy się rozróżniać, jakie elementy są istotne podczas wyboru samego wózka. Kiedy raz się człowiek nauczy jak wybierać wózek dziecięcy to zapamięta to na wystarczająco długi czas.

Pierwszym elementem, na który bezwzględnie kupujący powinien zwrócić uwagę jest to na ile kupowany wózek jest przystosowany do trybu funkcjonowania danej osoby, czyli czy jest wystarczająco poręczny. Jednym będzie potrzebny lekki i szybko składany wózek taki, który da się wnieść po schodach, przewieźć tramwajem bez problemu, albo da się nim bez wysiłku lawirować między półkami sklepowymi. Innymi słowy porady zakupowe jasno wskazują, że trzeba wózek przystosować do siebie a nie w drugą stronę.

 

Użytkowość i wielość zastosowania też ma znaczenie, czyli im więcej funkcji może spełniać wózek dziecięcy tym lepiej, związane są z tym określone korzyści. Jak na przykład, kiedy komuś zdecydowanie brakuje przestrzeni i musi zadbać o to by wózek w mieszkaniu był praktycznie niezauważalny. Takie warunki spełni wręcz doskonale wózek, który po częściowym demontażu zamieni się w zabawowy fotelik dziecięcy stojący nawet na środku pokoju. Czyli kupując wózek powinien się właściciel dopytać o kwestie takie jak ta, w jaki sposób daje się wózek rozmontowywać i o ile ma w związku z tym szersze zastosowanie.

Spacerowicze powinni kupując wózek sprawdzić czy posiada on tak istotną funkcję jak blokada kół. Kiedy koła nie są zablokowane samym wózkiem można w wygodny sposób operować. Natomiast, podczas kiedy kółka zostaną zablokowane, wózek będzie zdecydowanie łatwiejszy w prowadzeniu na nierównych szorstkich nawierzchniach gdzie wstrząsy mogłyby spowodować wykręcanie się kółeczek. Dalej całkiem spora część producentów takich spacerówek pamięta też o komforcie samych prowadzących wózek i pozwala na regulację wysokości uchwytów. W takim momencie nawet partnerzy, między którymi jest spora różnica wzrostu nie będą mieli problemów ze spacerowaniem

Wybierając między wózkami może też kupujący wybierać między multifunkcyjnymi rozwiązaniami przedstawianymi przez producentów. Chodzi o wózki, które mogą być albo wózkiem dla niemowląt, albo klasyczną spacerówką zamkniętą czy też otwartą. Takie rozwiązania to wygoda, ponieważ zamiast 3 wózków wystarczy kupić tylko jeden.

Strony, na których są porady jak kupować wózek dziecięcy mają jeszcze więcej informacji na temat tego, na co zwracać uwagę. Kupując świadomie z pewnością rodzić dokona najlepszego wyboru.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena