Coraz większa ilość osób osiąga takie zarobki, że przestaje być zainteresowana standardowymi usługami bankowymi, tak jak reszta klientów.

Data dodania: 2011-01-20

Wyświetleń: 1676

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ci lepiej uposażeni klienci oczekują wręcz od instytucji finansowych, że te zaproponują im jakieś ciekawe specjalne rozwiązanie ze względu na wielkość lokaty, ilość transakcji. Faktycznie też i same banki zaczęły wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich potencjalnych klientów. Powstała instytucja czy narzędzie określane terminem private banking, czyli usługa dla najbardziej prestiżowych klientów banków, którym przyznawane są specjalne przywileje. Również na tym polu banki między sobą konkurują mając świadomość, że taki specjalny klient dla banku oznacza większą szansę na zarobek związany z współpracą.

Zatem klientom w ramach usługi private banking oferowane są dodatkowe specjalne karty, do konta, możliwość dokonywania inwestycji oraz lokowania środków na specjalnych warunkach. Oczywiście oferty różnią się między sobą i każdy powinien dobrze się przyjrzeć czy faktycznie dana propozycja jest warta rozważenia czy też lepiej skorzystać z usług innego banku. Nie każdy ma rozeznanie, dlatego warto wchodzić na strony gdzie są porady dotyczące tego, w jaki sposób, że wybierać prywatne usługi bankowe.

Jest kilka kryteriów, które wpływają na to czy oferowany przez dany bank private banking jest faktycznie ciekawą usługą dla najlepszych klientów czy tylko i wyłącznie sprytną sztuczką marketingową.

To, co jest brane przez fachowców przy ocenie usługi powinno być też brane pod uwagę przez osoby prywatne, które ze względu na dobrą sytuację finansową są zainteresowane takimi usługami jak prywatne usługi bankowe. Pierwszym kryterium wspominanym w działach typu porady jak wybierać, wskazywana jest minimalna suma depozytu czy inwestycji dokonanej przez klienta. Czyli krótko mówiąc ile klient musi środków zainwestować żeby uzyskać status specjalnego klienta w banku.

Sam fakt, że człowiek posiada konkretne środki finansowe nie znaczy, że lubi przepłacać i to szczególnie, kiedy jest to zupełnie niepotrzebne. Zatem mimo pozornej nieistotności to opłaty za konto też mają znaczenie, kiedy wybiera się dla siebie, private banking. Nie ma powodu, dla którego miałby klient oddawać pieniądze za darmo.

Oprocentowanie lokat jest tym elementem, który zdecydowanie budzi zainteresowanie klienta, któremu bank oferuje taką usługę jak prywatna bankowość. Większość banków oferuje bardzo podobne stawki oprocentowania. Różnice dotyczą przede wszystkim tego, jakie są możliwości negocjowania stawek oprocentowania, wysokości minimalnych lokat.

Kiedyś większe dziś już zdecydowanie nie tak silne znaczenie miały karty wydawane do rachunku. Obecnie jest to lukier na torcie. Zatem nie tym ile czy jakie karty bank oferuje powinno być kryterium decydującym dla klienta.

Wybierając prywatne usługi bankowe, zatem klient powinien faktycznie zwracać uwagę na to, co jest zdecydowanie najistotniejsze pod względem czysto ekonomicznym. Czytając porady na portalach poświęconych tematyce tych usług bez wątpienia podejmie potencjalny klient najlepszą z możliwych decyzji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena