Jeśli posiadasz firmę, to pewnie nie raz w jej drzwi pukał przedstawiciel producenta oprogramowania z klasy CRM, oferując rozwiązanie dziesiątek problemów, obiecując zwiększenie wydajności pracy, większą kontrolę kosztów działalności marketingowej oraz rozwiązanie całej masy innych większych i mniejszych trudności.

Data dodania: 2009-10-30

Wyświetleń: 3402

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

System CRM to narzędzie do zarządzania relacjami z klientami, dzięki któremu można tworzyć bazę klientów (także potencjalnych), konkurencji, handlowców, a także producentów. W systemie można przechowywać wszelkie informacje dotyczące interakcji i spotkań z klientami. Rozwiązania CRM pozwalają na przewidywanie zachowań klientów oraz służą między innymi obniżeniu kosztów ich pozyskiwania (oszczędności w nakładach na marketing) i zwiększeniu lojalności.

Dzięki temu, że system CRM posiada cechy i funkcje, które wspomagają główne procesy biznesowe firmy, pozwala także na efektywną eksploatację informacji w obszarach:

segmentacja klientów

marketing celowy

cross-selling i up-selling

analiza lojalności klienta

analiza kosztów i zysków związanych z klientem

analiza koszyka zakupów

zarządzanie zyskami

zarządzanie sprzedażą

zarządzanie procesami obsługi klientów

zarządzanie serwisem

zarządzanie jakością

zarządzanie procesami biznesowymi

Wszystkie te elementy decydują o przychodach i sukcesie rynkowym firmy, dlatego warto wziąć pod uwagę system CRM jako najlepszą strategię, zorientowaną na klienta i obejmującą każdy aspekt działalności firmy. Rozwiązanie to jest na tyle rewolucyjne, ponieważ opiera się na podejściu stawiającym klienta, jego potrzeby, problemy, relacje i komunikację w centrum uwagi wszystkich procesów biznesowych firmy.

Strategia firmy oparta o nowoczesne technologie informatyczne i założenia Customer Relationship Management będzie stanowiła duże wsparcie dla procesów zachodzących między firmą, a jej klientami i partnerami biznesowymi, stając się jednym z najskuteczniejszych składników koncepcji biznesu w przedsiębiorstwie. System CRM to aplikacja, która będzie spełniała funkcję głównej platformy marketingowej, dając właścicielom wgląd w działanie przedsiębiorstwa, ułatwiając podejmowanie decyzji biznesowych i realizację koncepcji promocyjnych.

Każde przedsiębiorstwo bez względu na wielkość i rodzaj prowadzonej działalności powinno zadbać o to, aby jego produkty były rozpoznawalne, klienci zadowoleni, a jakość obsługi utrzymywana na podobnym poziomie. Wiele czynników wpływa na zachowanie wysokiej pozycji w branży, a system CRM jest tym, który pomoże odnieść korzyści, wykorzystać dane klientów do precyzyjnej segmentacji w kampaniach marketingowych oraz zwiększyć wydajność i efektywność kontaktów z partnerami biznesowymi. To mówiąc wprost najskuteczniejsza konsola dowodzenia dla właściciela firmy, który zawsze wie, co się aktualnie dzieje w firmie oraz kto i za co odpowiada, a także widzi gdzie powstają nowe zagrożenia, a gdzie rodzą nowe możliwości.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena