Coraz częściej ludzie na całym świecie przenoszą się na tzw. „zdrowy tryb życia". Preferują zdrową żywność, dbają o środowisko, korzystają jedynie ze szklanych butelek czy noszą ekologiczne ubrania.

Data dodania: 2010-07-29

Wyświetleń: 3572

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele firm wykorzystuje naturalne właściwości roślin, do produkcji nieszkodliwych, przyjaznych dla środowiska i ludzi tkanin. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że len - znany także jako siemię lniane, jest jedną z najczęściej wykorzystywanych roślin do produkcji ubrań. Niewątpliwie odzież lniana jest coraz bardziej popularna i chętnie kupowana nie tylko za granicą, ale również w Polsce.

Przede wszystkim naturalna i ekologiczna odzież lniana jest niesamowicie przyjazna szczególne dla naszej skóry, ale także samopoczucia i zdrowia. Ulegający biodegradacji len posiada mnóstwo właściwości, które sprawiają, że jest bardzo lubiany i kupowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Dzięki temu, że odzież lniana jest przewiewna, oddycha podobnie jak skóra człowieka, odczuwamy niesamowity komfort noszenia, zwłaszcza w letnie, upalne dni. Inne sztuczne materiały nie przepuszczają powietrza, powodują poczucie duszności, ucisku czy nieświeżego zapachu.

Naturalna odzież lniana jest wyjątkowa, gdyż posiada zdolność pochłaniania otaczającej nas wilgoci, stwarzając poczucie przyjemnego chłodu. Wśród wielu atutów jakie posiada istotnym jest to, że jako jedna z niewielu przeznaczona jest dla alergików. Nie uczula, nie wywołuje podrażnień, dlatego też osoby mające problem ze zdrowiem powinny wiedzieć, że odzież lniana jest idealnym rozwiązaniem. Oczywistym jest, że chemia, która nas otacza na każdym kroku jest niezmiernie szkodliwa i powinna być coraz częściej zastępowana przez ekologiczne i naturalne wyroby.

Powinniśmy zwracać uwagę na rodzaj materiału z którego wykonane jest ubranie, które nosimy na co dzień. Dla niektórych osób może to się wydawać absurdalne - jednak odzież, którą nosimy, istotnie wpływa na nasz nastrój i zdrowie. Poza tym, że odzież lniana posiada niezastąpione właściwości zdrowotne, spełnia się także w wielu innych płaszczyznach.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena