Zapach jest naszą wizytówką. Wszyscy lubimy ładnie pachnieć. Eleganckie, stylowe i pasujące do nas temperamentem kosmetyki powodują, że robimy bardzo dobre wrażenie a i sami czujemy się o wiele bardziej pewni siebie.

Data dodania: 2010-10-02

Wyświetleń: 3315

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak jednak rozpoznać oryginalne perfumy kupując w Sieci? Nikt przecież nie chciałby kupić flakonika z zapachem, by później okazało się, że firmowy specyfik wcale nie jest firmowy a i zapach ulatnia się po zaledwie kilkunastu minutach, albo – co gorsza – pachnie dużo gorzej.

W Internecie bardzo łatwo paść ofiarą sprzedawców, którzy wmawiają nam, że sprzedają oryginalne perfumy po dużo niższych – hurtowych cenach.

Łatwo dać się zwieść, bo firmowe zapachy to produkt luksusowy, a oryginalne perfumy w sklepach odstraszają wysokimi cenami. Warto się jednak zastanowić nad rzeczywistą kalkulacją – kupując zapach reklamowany jako oryginalne perfumy znanego producenta nie mamy pewności, czy płacimy – choć mniej – faktycznie za to, co się nam oferuje.

Mamy pewność, że kupujemy oryginalne perfumy wtedy, kiedy robimy zakupy w sklepie internetowym należącym do znanego dystrybutora – wtedy jest to strona sygnowana marką. Po prostu jej sieciowy odpowiednik. Można trafić na oferty przygotowane specjalnie dla internautów- takie, które występują jedynie w Internecie. Mimo wszystko jest to zjawisko dość rzadkie, ceny się pokrywają a dodatkowo opłaca się jeszcze dostawę do domu.

Czy można zatem kupić oryginalne perfumy bez wychodzenia z domu, mając jednocześnie pewność że nie płacimy za oszustwo? Niestety kwestia ta nie jest oczywista i właściwie trudno dociec, który dystrybutor jest uczciwy – zresztą, on sam może nie wiedzieć, bo jedynie sprzedaje towar, który został mu dostarczony z innego źródła.

Takich przypadków jest mnóstwo, wystarczy przejrzeć fora internetowe i panele dyskusyjne, aby zaobserwować, że było mnóstwo osób, które „nacięły się” na rzekomo oryginalne perfumy, które okazały się być żałosnymi podróbkami.

Należy przede wszystkim sprawdzić „w realu” jak faktycznie zachowuje się nasz upragniony zapach. Jak reaguje z naszą skórą, jak długo się trzyma i jak zmienia po upływie określonego czasu. Najlepiej byłoby po raz pierwszy zakupić flakonik, albo przynajmniej sprawdzić, jak pachną oryginalne perfumy w perfumerii np. Dulcedo.

Warto także przewertować wszelkie fora i panele dyskusyjne w poszukiwaniu rekomendowanych perfumerii internetowych – dzięki temu można trafić na wiarygodny adres, pod którym kupi się oryginalne perfumy, po niższych cenach, ale z gwarancją jakości.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena