Kasyna i ogólnie rozumiany hazard online rozwijają się bardzo dynamicznie, ale na razie jest to raczej doskonalenie istniejących rozwiązań. Bądźmy jednak szczerzy – to nie jest droga, którą można iść bez końca. Co będzie następne i jakie oprogramowanie ma szansę zmienić świat iGamingu?

 

Data dodania: 2022-12-15

Wyświetleń: 321

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W jakim kierunku ewoluuje oprogramowanie hazardowe dla kasyn?

Więcej rozwiązań dla administratorów

Gałęzią, której rozwoju nie da się przecenić, będzie cały backend, a właściwie back office, czyli systemy, które pozwolą lepiej zarządzać każdym aspektem działalności dostawców. Dobrym dowodem będzie tu nowoczesne oprogramowanie hazardowe dla kasyn od soft2bet: https://www.soft2bet.com/pl/solutions-for-online-gambling. Dzięki rozbudowanemu pulpitowi gestorzy kasyn mogą en masse zarządzać swoimi działaniami lub błyskawicznie dostosowywać narzędzia odpowiedzialnej gry zgodnie z wymogami licencyjnymi.

Dostęp na przykład do wskaźników rezygnacji ze szczegółowymi danymi pozwala tworzyć ogólne i spersonalizowane rozwiązania, które sprawią, że rozgrywka będzie przyjemniejsza dla wszystkich. Żadne testy nie dadzą tyle, ile może dać analiza realnych danych generowanych przez użytkowników.

Łatwo też można sobie wyobrazić, że stworzenie podobnych narzędzi zdecydowanie ułatwiłoby tworzenie sieci kasyn, w ramach których poszczególne marki mogłyby dzielić się danymi i tworzyć dodatkowe oferty dla swoich klientów. Biorąc pod uwagę poziom rozwoju rynku, należy chyba założyć, że dojrzał on już do pewnej oddolnej standaryzacji.

Grywalizacja dla graczy

Oprogramowanie hazardowe dla kasyn nowej generacji będzie musiało też uwzględniać przynajmniej pewne elementy grywalizacji. Do tej pory namiastkę tego były jedynie turnieje czy to gier online, czy nawet automatów, jednak ich formuła, choć atrakcyjna, też już raczej traci na atrakcyjności.

To, czego oczekują gracze, to pewne elementy rywalizacji powiązane z ich luźną rozgrywką i codziennymi aktywnościami. System rankingów i osiągnięć jest mniej intruzywny od turnieju, który na swój sposób jest odrębną aktywnością, przez co zniechęca szczególnie początkujących użytkowników.

Możliwość połączenia tego lub nawet zastąpienia nowymi systemami starszych programów lojalnościowych stanowi rozwiązanie pozwalające na budowanie bazy stałych użytkowników bez konieczności tworzenia odrębnych systemów, które by tym zarządzały.

Więcej integracji

Ostatnim elementem, który będzie musiał być wykorzystywany na szerszą skalę przez oprogramowanie hazardowe dla kasyn, jest integracja. Nie chodzi jednak o integrację bramek płatności czy lepsze osadzenie konkretnych gier, bo w tych obszarach wydaje się, że osiągnięto już wystarczająco dużo. Teraz trzeba będzie integrować kasyna na wyższym poziomie i tworzyć sieci partnerskie z prawdziwego zdarzenia. Tutaj rozwój może iść w kilku kierunkach:

  • integracja wokół poszczególnych gier, serii lub sieci kasyn jednego dostawcy;
  • integracja wokół konkretnych rozwiązań, na przykład programów lojalnościowych wspólnych dla kasyn różnych właścicieli;
  • integracja wokół platform – to polegałoby na stworzeniu scentralizowanego, utrzymanego w ramach jednej usługi, systemu kasyn partnerskich i stron gamingowych.

Każdy z tych kierunków wnosi nowe możliwości: od ułatwienia klientom gry w różnych, niepowiązanych strukturalnie kasynach z zachowaniem pewnych korzyści, aż po zwiększenie konkurencji na rynku kasynowym poprzez obniżenie progu wejścia. W niektórych scenariuszach może się okazać, że przy okazji koszty będą niższe także po stronie gestorów kasyn, którzy mogliby na przykład korzystać z gotowych platform o rozbudowanym portfolio gier dzięki licencjom masowym.

Na razie trwają prace nad rozwojem po trosze we wszystkich tych obszarach i wciąż trudno powiedzieć, jak kasyna internetowe będą wyglądały za pięć czy dziesięć lat.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena