Kibice na całym świecie, niezależnie od dyscypliny sportowej, czekają na najważniejsze wydarzenia. W końcu to właśnie rywalizacja pomiędzy zawodnikami, tak bardzo ich interesuje, ale również daje możliwość oderwania się od codziennych trosk i zmartwień.

Data dodania: 2022-04-21

Wyświetleń: 846

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Esport – najlepsze i najpopularniejsze gry na świecie

Mamy takie czasy, że informatyzacja przejęła cały świat. Nikt zapewne nie wyobraża sobie życia bez dostępu do internetu, telefonu lub innych urządzeń elektronicznych. Typy na każdy dzień znajdziesz na Zagranie.com  to także informacje z internetu dostępne dla każdego. Niestety pochłonęliśmy się w tym cali i raczej nie ma szans, aby przestawić się na „stare czasy”. Młodsze pokolenia zastanawiają się jak można było żyć bez możliwości szybkiego komunikowania się. Jednak jakoś się to udawało, a starsi mówią, że wtedy było lepiej. Obecnie częściej dzieci można spotkać przed ekranami telewizorów lub komputerów, niż na podwórku czy boisku. A co robią w domach? Oczywiście grają w gry, które są niezwykle popularną rozrywką na całym świecie. Mimo, że przez niektórych może wydawać się to marnowaniem czasu, to gracze potrafią wykorzystać swoje umiejętności w esporcie, czyli rywalizacji pomiędzy sobą grając właśnie w gry komputerowe. A wygrani mogą liczyć na niemałe pieniądze.

            Grać można zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. To gracze wybierają formę spotkania. Mogą wszyscy razem zebrać się w jednym pomieszczeniu, ale również mogą grać przez internet. Początkowo nie było brane pod uwagę to, że można na tym zarobić. Raczej wszyscy uważali to za hobby. Jednak początek XXI wieku to zmiana nastawienia, głównie ze względu na dostęp do internetu. Ogromna ilość graczy, a jeszcze większa liczba widzów spowodowała, że e-sport stał jedną z popularniejszych form rozrywki na świecie. Są jednak głosy, że e-sport nie powinien być nazywany sportem. Jeżeli ktoś siedzi i się nie rusza, bez aktywności fizycznej to nie może być sportowcem. Jednak ze zbiegiem czasu kolejne państwa zaczęły uznawać to formę aktywności za prawdziwą dyscyplinę sportową. Mało tego, w Chinach uznano e-sport jako zawód. I zatrudnienie takich „pracowników” stale rośnie.

            Gracze przynależą do konkretnych grup, które są zgłaszane na turnieje. Jeżeli gracz występuje indywidualnie to reprezentuje swój team. Takie zespoły mają swoich sponsorów i otrzymują za wygraną odpowiednią kwotę lub pojedynczy zawodnicy mają wypłatę. Znani sportowcy inwestują w niektóre teamy, a znane drużyny piłkarskie lub koszykarskie stworzyli swoje drużyny. To już naprawdę zaszło bardzo daleko. Ludzie zauważyli, że można zarobić na tym potężne pieniądze. To już nie jest zwykła zabawa, skoro zespoły mają zatrudnionych profesjonalnych trenerów czy dietetyków.

            W Polsce w latach dziewięćdziesiątych zaczynano grać w kafejkach. Głównie w Quake’a. Jednym z bardziej rozpoznawanych zawodników jest Filip NEO Kubski. Jeżeli chodzi o gry ogromne triumfy święcił Counter Strike. W 2019 roku pula nagród sięgała miliona dolarów. Po wielu latach CS’a wyparły gry typu MOBA. Były to League of Legends oraz Dota 2. Niesamowita popularność tych właśnie gier wyparła CS’a. Łączne kwoty w Azji na turniejach sięgały 20 milionów dolarów. Nasz rodak Marcin „Jankos” Jankowski został uznany za jednego z najlepszych graczy na świecie. Turnieje z jego udziałem oraz jego teamu zbierała przed monitorami 44 miliony widzów. Coś niesamowitego. Widać, że to raczej sport mocno rozwojowy.

Uwaga:  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena