Nie da się ukryć, że mieliśmy, a w zasadzie wciąż mamy bardzo trudne i specyficzne czasy. Pandemia koronawirusa znacząco zmieniła nasze życie, codzienne nawyki. 

Data dodania: 2021-09-10

Wyświetleń: 1411

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zachowanie gracza przed i po kwarantannie

Tyczy się to zarówno pracy, spędzania wolnego czasu czy choćby hazardu, który oferuje nam niejedno kasyno online legalne w Polsce. Chcielibyśmy się w związku z tym przyjrzeć temu, jak wyglądało typowe zachowanie gracza przed i po kwarantannie związanej z wirusem.

Co się zmieniło?

Z pewnością dla wielu z nas najgorsze były pierwsze miesiące pandemii, gdzie między marcem a majem 2020 roku mieliśmy do czynienia z wieloma obawami, rygorystycznymi obostrzeniami. Dziś może już nieco o nich zapominamy, jednak łatwo sobie można przypomnieć długie kolejki do supermarketów z ograniczoną liczbą klientów w środku, zakaz chodzenia po parkach czy lasach. Do tego oczywiście doszła praca zdalna, która znacząco zmieniła nasz tryb życia. Mnóstwo osób było przyzwyczajonych do codziennego wstawania o określonej porze, dojazdów do biura. Mimo upływu kilkunastu miesięcy, nadal sporo z nas pracuje z domu. Kolejną zmianą były inne nawyki zakupowe. O wiele częściej dziś robimy zakupy online, co tyczy się zarówno ubrań, rzeczy codziennego użytku, jak i nawet zamawiania jedzenia do domu. Nasze podróże też w znacznym stopniu zostały ograniczone.

Dla rodziców czas ogólnej kwarantanny to także spore wyzwanie. Większość uczniów musiała zostać w domu, a dopiero potem zaczęto wprowadzać nauczanie online z prawdziwego zdarzenia. Przez to o wiele inaczej wyglądał czas spędzany z rodziną, zwłaszcza dziećmi.

Jak to wygląda z hazardem?

Nie można też zapomnieć, że w czasie kwarantanny rekordy popularności biły gry online. Jedni stawiali na strzelanki sieciowe typu CS:GO, Fortnite, inni na League of Legends, Among Us. Ogromnym powodzeniem zaczął cieszyć się hazard. Ponieważ przez pewien czas zakłady bukmacherskie nie były dostępne ze względu na zakończone czy zawieszone rozgrywki, wiele osób wybrało gry hazardowe. Dostępna jest bowiem lista kasyn, która w czasie pandemii jeszcze się poszerzyła.

Gracze przed pandemią zazwyczaj korzystali z kasyn w wolnych chwilach, kiedy to mogli odpalić ruletkę czy automaty na komputerze bądź smartfonie w czasie przerwy w pracy, w drodze do i z pracy na telefonie czy po prostu wieczorem. Już wtedy było to bardzo komfortowe rozwiązanie. Jednak w czasie kwarantanny, jak i już po niej styl gry trochę się zmienił. Nie ukrywajmy, ale sporo osób pracujących z domu, nie znajduje się pod pełną kontrolą pracodawców. Oznacza to, że nikt nie zagląda im przez ramię, sprawdza, co w danej chwili robią. I z tego też powodu dużo osób zaczęło grać także w czasie pracy. Można przecież na ekranie komputera wykonywać pracownicze obowiązki, a w międzyczasie grać w pokera czy na automatach na telefonie. Oczywiście nie popieramy takich zachowań, jednak stały się one dosyć częste.

Tak więc mamy do czynienia z jednym z głównych zachowań, które zmieniło się po kwarantannie, a mianowicie, większym czasem spędzonym na graniu w godzinach pracy. Jednak nie można też zapominać, że ogólny czas na granie znacząco się zwiększył. Przed pandemią o wiele częściej wychodziliśmy z domu na miasto, do kina, restauracji, klubu. Przez miesiące było to niemożliwe bądź mocno utrudnione. Wszystko to sprawiło, że zyskaliśmy o wiele więcej czasu wolnego w domu. Ten z kolei został przez sporą grupę graczy przeznaczony na jeszcze więcej czasu spędzanego w kasynach czy u bukmacherów online. Nie można też zapominać o tym, że brak wydatków związanych z wychodzeniem z domu, podróżami doprowadził do zwiększonego domowego budżetu. Nawet spora grupa graczy zdecydowała się zatem stawiać więcej środków na ruletce, slotach czy zakładach sportowych.

Istotna zmiana zaszła także w psychice osób, które grały bądź nadal grają. Poprzednio nadmiar emocji czy stresu można było rozładować w siłowni, na imprezie. W czasie kwarantanny było to niemożliwe, więc właśnie gry online stały się takim miejscem. Ma to oczywiście pozytywne aspekty, jak i te negatywne, gdyż w razie porażek, jeszcze więcej złości, negatywnych emocji kumuluje się w człowieku.

Jak zatem widać, kwarantanna wpłynęła nie tylko na nasze codzienne życie, zachowanie, lecz także i podejście do hazardu. Wiele kasyn internetowych notowało rekordowe zyski, otwierały się kolejne, a firmy bukmacherskie po początkowym kryzysie także zaczęły korzystać na tym, że wiele osób nie wychodzi z domu i chętniej stawia na hazard. Zachowanie gracza przed i po kwarantannie nie uległo jednak zasadniczym zmianom. Bardziej mamy tu do czynienia z większą ilością czasu wolnego, innymi możliwościami grania online, zmianą podejścia do samych kasyn czy bukmacherów.


Uwaga:  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena