Wielu kibiców sportowych zastanawia się na tym, jakie wydarzenia sportowe warto zobaczyć w 2022 roku. Po 2021 roku kiedy to w końcu odbyły się przełożone przez Covid-19 piłkarskie Mistrzostwa Europy i Igrzyska Olimpijskie w Tokio, następny rok powinien przynieść pod tym kątem normalność. Wiele zależy również od sytuacji pandemicznej. Jednak zakładając powolne wygaszanie wirusa, zapraszamy do zapoznania się z listą imprez sportowych, które odbędą się w 2022 roku.

Data dodania: 2022-02-01

Wyświetleń: 592

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najważniejsze wydarzenia sportowe w 2022 roku

Operatorzy hazardowi już gotują dla typerów imponującą ofertę zakładów na wydarzenia sportowe w 2022 r. Tak więc możemy obstawiać VulkaBet zakłady bukmacherskie https://vulkan36.bet/pl/sports bez zbędnych formalności. Dodatkowo bukmacher gotuje dla typerów specjalne promocje o profity dedykowane konkretnym wydarzeniom.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Nadchodzące Mistrzostwa Świata odbędą się w listopadzie 2022 roku w Katarze. Decyzja o przeniesieniu zmagań na listopad została podjęta z uwagi na klimat państwa. W Katarze latem temperatury mogą dochodzić do 45 stopni Celsjusza. Rząd katarski wydał ponad 200 mld USD na organizację turnieju.

Na mistrzostwa świata Rosja zbudowała nowe stadiony. Natomiast Katar buduje całe miasto o nazwie Lusail, które zostanie gospodarzem finałowego spotkania. W zmaganiach wezmą udział 32 zespoły podzielone na osiem grup. Od następnego Pucharu Świata ilość uczestników zmagania wzrośnie do 48.

Mistrzostwa Świata w Hokeju

Mistrzostwa Świata IIHF odbędą się w maju 2022 roku w Finlandii. Spotkania będą rozgrywane w 2 miastach: Helsinki (grupa A) i Tampere (grupa B). IIHF wymienia ważne warunki, które musi spełnić zawodnik, by mógł on brać udział w Mistrzostwa Świata w Hokeju:

  • każdy zawodnik musi przebywać pod jurysdykcją związku zrzeszonego w IIHF;
  • każdy zawodnik musi posiadać obywatelstwo kraju, który reprezentuje.

Kanada może pochwalić się najbardziej utytułowanymi zespołami i ma na koncie 27 zwycięstw w Mistrzostwach. Polska zajmuje 20 miejsce z 55 krajów w rankingu IIHF. Ranking ten oparty jest na wynikach z Igrzysk Olimpijskich i 4 ostatnich Mistrzostw Świata.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie

ZIO startują w Pekinie w lutym 2022 r. Stolica Chin stanie się pierwszym miastem, gdzie odbędą się zarówno Zimowe, jak i Letnie IO (w 2008 r.). O organizację zmagań ubiegały się również Ałmaty, które przegrały zaledwie czterema punktami. RP bierze udział w ZIO od 1924 r. Pierwszy medal (brązowy) dla RP był wywalczony w kombinacji norweskiej przez Franciszka Gronia w 1956 r.

Pekin zostanie gospodarzem zmagań w czternastu zimowych dyscyplinach. Ponadto Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 zostaną wzbogacony o kilka nowych dyscyplin zimowych: bobsleje singli kobiet, sztafeta mieszana na short tracku, mieszane zawody zespołowe freestyle, mieszane zawody zespołowe w skokach narciarskich, big air kobiet i mężczyzn w stylu dowolnym, mieszane zawody zespołowe snowboard cross.

Puchar Narodów Afryki w piłce nożnej

Najważniejszy afrykański turniej piłkarski miał odbyć się w Kamerunie w 2020 r. Z powodu światowej pandemii turniej został już 2-krotnie przełożony. Przewidywany termin to styczeń-luty 2022 r. Organizatorzy proszą jeszcze nie kupować biletów i nie planować podróży.

Podsumowanie

Obstawiając wspomniane wydarzenia, możemy typować zarówno zakłady na żywo https://vulkan36.bet/pl/sports/live-matches, jak i te przedmeczowe. Spośród wszystkich rzetelnych buków najlepiej wypada Betclic, Fortuna, STS, Betsson, LVBet, Betfan, eWinner. W serwisach tych operatorów można typować ponad 30 różnych rynków zdarzeń. Ponadto możemy też oglądać transmisje sportowe w trybie live w witrynach wspomnianych bukmacherów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena