Każdy bukmacher reklamuje swoje zakłady, twierdząc, że ma kursy nie do pobicia. W praktyce jednak trzeba o kursach wiedzieć coś więcej, żeby móc to zweryfikować, a nawet wtedy może się okazać, że nie zawsze najwyższe kursy są najkorzystniejsze. Jak to możliwe?

Data dodania: 2023-11-20

Wyświetleń: 52

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kursy w zakładach sportowych – co trzeba o nich wiedzieć?

Kursy są zmienne, ale niewiele się różnią między bukmacherami

Różnice kursowe między poszczególnymi bukmacherami są zwykle symboliczne. Jeśli można mówić o jakichś większych rozbieżnościach, to raczej między ofertami bukmacherskimi w sieci i w salonach stacjonarnych, ale i tam nie będzie to zmiana o rząd wielkości. 

Za to warto zdawać sobie sprawę z tego, że kursy są obliczane mniej więcej na bieżąco. Różne zakłady bukmacherskie mogą tu rządzić się nieco innymi prawami, ale co do zasady kurs może zmieniać się na przykład raz na kwadrans, jeśli tak wypadnie z obliczeń. To z kolei oznacza, że często większe różnice można przy danym spotkaniu zanotować u tego samego bukmachera w odstępie paru dni, niż między kilkoma bukmacherami w tym samym czasie.

Nie zawsze im wyżej, tym lepiej

Jeśli chodzi o bukmacherów z najwyższymi kursami – tymi wręcz podejrzanie wysokimi – to trzeba zweryfikować jeszcze dwie kwestie. Po pierwsze, czy to w ogóle sprawdzony, legalnie działający bukmacher, któremu można zaufać, a po drugie – jeśli punkt pierwszy jest spełniony – jakie są dodatkowe opłaty związane na przykład z wypłatą wygranej. Może się bowiem okazać, że cały dodatkowy zysk z wyższego kursu zostanie pożarty przez wysokie opłaty manipulacyjne.

Ponieważ te ostatnie są mniej więcej takie same u wszystkich operatorów płatności, to i dobre kasyna siłą rzeczy będą miały podobne kursy, ponieważ będą też dążyły do w miarę niskiej, ale dającej im pewność utrzymania marży. Z punktu widzenia gracza istotne będzie to, że nie zawsze im wyższy kurs, tym więcej kasy trafi finalnie na konto.

Promocyjne kursy też się liczą

Bukmacherzy organizują regularnie najróżniejsze promocje. Czasem dotyczą one całego portfolio, ale częściej konkretnych spotkań. Jeśli więc miałbyś ochotę postawić z lepszym kursem, to być może trafi się dobra oferta na Ligę Mistrzów albo na polskie ligi. Te rozgrywki przyciągają największe zainteresowanie i taka promocja po prostu jest najbardziej opłacalna dla bukmachera, bo skorzysta z niej najwięcej osób.

I to dobre miejsce, żeby wspomnieć o tym, że promocyjne kursy mogą wiązać się z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi na przykład minimalnej i maksymalnej wartości zakładu, albo mogą dotyczyć tylko zakładów zawartych w ramach kuponów kombi i tak dalej. U dobrego bukmachera te warunki będą zwykle nie tylko w miarę łatwe do spełnienia, ale przede wszystkim nie będzie trudno zapoznać się z regulaminem promocji. Jeśli nie możesz go nigdzie znaleźć, to bądź czujny, zawierając takie zakłady, bo niespodzianki nie zawsze bywają przyjemne.

Naucz się obserwowania kursów

Do tej pory mówiliśmy o tym, co dzieje się po stronie bukmachera, ale jest jeszcze jedna rzecz, której warto chwilę poświęcić. Wspomnieliśmy, że kursy na to samo wydarzenie mogą być zmienne w czasie. Dobry gracz będzie umiał w pewnym stopniu takie zmiany przewidywać. Zanim rzucisz się w wir zakładów, poświęć jakiś czas, żeby zagrać na papierze (chyba że bukmacher ma konto demo, to możesz je wykorzystać) i zaobserwować to, jak kursy zmieniają się w konkretnych dyscyplinach. Jedne mogą bowiem być niemal stałe, inne z kolei bardzo dynamiczne, a wychwytując różne trendy, możesz po prostu nauczyć się obstawiać w takich momentach i takich spotkaniach, które dają największą szansę na wygraną z dobrym kursem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena