Typowanie wyników sportowych wydarzeń staje się coraz bardziej popularnym hobby. Obstawianie zakładów to nie tylko rozrywka, ale często również dodatkowe źródło dochodów. Jednak aby było to możliwe, należy wybrać właściwego bukmachera, a to okazuje się trudne bez odpowiedniej wiedzy. W artykule znajdują się wskazówki, w jaki sposób wybrać najlepszą stronę z zakładami sportowymi.

Data dodania: 2020-11-20

Wyświetleń: 623

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

6 wskazówek, jak wybrać najlepszą stronę z zakładami sportowymi

Legalność

Jedną z najważniejszych kwestii mających wpływ na to, jakiego bukmachera wybrać, jest legalność. Operator musi mieć licencję Ministerstwa Finansów pozwalającą mu na prowadzenie działalności (tylko w Internecie lub także w punktach stacjonarnych). Wybierając nielegalnego bukmachera, trzeba liczyć się z konsekwencjami. W przypadku wygranej gracz musi zwrócić całą kwotę na rzecz Skarbu Państwa. Co więcej, branie udziału w zagranicznych zakładach wzajemnych z terytorium naszego kraju wiąże się z karą grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych (na rok 2020 minimalna dzienna stawka to 70 zł).

Gra u legalnych bukmacherów daje pewność, że obstawiane przez nas pieniądze, wygrane, a także dane osobowe są bezpieczne. Warto też pamiętać, że operatorzy mający licencję odprowadzają podatki od każdego postawionego zakładu i trafiają one do polskiego budżetu. Z tych pieniędzy finansowana jest m.in. służba zdrowia czy budowa dróg. To, czy dany bukmacher prowadzi legalną działalność, można łatwo sprawdzić. Takie informacje muszą znaleźć się na jego stronie internetowej, a w przypadku wątpliwości można to zweryfikować w serwisie Ministerstwa Finansów.

Oferta bonusowa

Każdemu bukmacherowi zależy na tym, aby to jego ofertę wybierali gracze lubiący obstawiać zakłady. Z tego względu operatorzy rywalizują między sobą i starają się przygotować jak najbardziej atrakcyjne bonusy dla nowych użytkowników, a także dla tych z dłuższym stażem. Jednym z najbardziej popularnych jest bonus od depozytu, czyli od wpłaconej na konto gracza kwoty. Bukmacherzy często organizują też zakłady bez ryzyka czy freebety. Warto zastanowić się, jaki bonus najbardziej nam odpowiada. Koniecznie zapoznajmy się też z regulaminem, aby już po rejestracji nie okazało się, że zasady przyznawania bonusu są za skomplikowane lub przed jego wypłatą wymagane jest obrócenie kwotą kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt razy. Osoby mające wątpliwości, który bonus pozwoli im na zwiększenie szans na wygraną pokaźnej sumy, powinny zajrzeć na stronę wetten.com/pl/. To prowadzony przez ekspertów serwis pełen cennych informacji na temat bukmacherów i oferowanych przez nich bonusów.

Sposoby rejestracji

W Polsce udział w zakładach sportowych mogą brać jedynie osoby pełnoletnie. Podczas rejestracji w serwisie bukmacherskim należy podać istotne dane osobowe oraz potwierdzić je poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości. Nierzadko wypełnianie formularza rejestracyjnego zajmuje dużo czasu, to samo dotyczy weryfikacji danych, co może utrudniać szybkie rozpoczęcie gry. Jeśli chcemy od razu obstawiać zakłady, warto wybrać bukmachera dającego możliwość założenia szybkiego konta. Wówczas musimy podać tylko najistotniejsze dane, skan dokumentu można przesłać później, zwykle w terminie do 30 dni po rejestracji.

Dostępne metody płatności

Aby typować wyniki sportowych wydarzeń u bukmachera, konieczne jest wpłacenie depozytu. Jednak trzeba pamiętać, że nie w każdym serwisie dostępna jest najlepsza według nas metoda przelewu, dlatego warto to sprawdzić jeszcze przed rejestracją. Standardowo depozyt można wpłacić za pomocą swojej karty płatniczej, usług Przelewy24, Dotpay czy BLIK, ale nie każdy bukmacher pozwala na wykorzystanie np. elektronicznej portmonetki.

Strona www i aplikacja mobilna

To, czy obstawianie zakładów będzie łatwe i przyjemne, uzależnione jest od strony www. Powinna ona być dopracowana pod kątem szczegółów, tak aby znalezienie potrzebnych informacji nie zajmowało dużo czasu. Dobry serwis bukmacherski jest intuicyjny, a najważniejsze zakładki są wyszczególnione w głównym panelu (np. oferta, bonusy i FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania). Wielu graczy zwraca uwagę również na kolorystykę serwisu, ponieważ to także może ułatwiać lub utrudniać poruszanie się w serwisie.

Poza stroną www należy też sprawdzić, czy bukmacher przygotował aplikację mobilną. Jeśli nie, typowanie wyników jest możliwe tylko za pośrednictwem serwisu internetowego. To może być utrudnieniem, jeśli najczęściej korzystamy ze smartfona i tabletu, a nie laptopa czy komputera stacjonarnego. Co istotne, aplikacja powinna dawać możliwość korzystania z pełnej oferty bukmachera, a nie tylko wybranych funkcji. Nie zawsze z tego poziomu dostępne są np. bonusy, warto mieć to na uwadze.

Rozbudowana oferta

Aby obstawianie zakładów przyniosło korzyści w postaci dodatkowego źródła dochodu, najlepiej wybierać te dyscypliny, które dobrze znamy. Choć najbardziej popularna jest piłka nożna, to wiele osób decyduje się też np. na koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny, F1, hokej czy piłkę ręczną. Są też miłośnicy nieco bardziej niszowych sportów jak krykiet, unihokej, futsal czy hurling. Nie znajdziemy ich w ofercie każdego bukmachera, choć większość stara się stopniowo poszerzać swoją ofertę o nowe dyscypliny. Przed rejestracją w danym serwisie sprawdźmy, czy będziemy mogli obstawiać zakłady we wszystkich sportach, które nas interesują. Nie jest to trudne, gdyż tego typu informacje są łatwo dostępne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena