Nie masz wpływu na wynik spotkania, ale to nie znaczy, że Twoja wygrana jest w 100% losowa. Jest parę rzeczy, o które możesz zadbać, żeby zwiększyć swoje szanse na wygraną w zakładach sportowych – część jest dość prosta, inne przynajmniej dla niektórych będą może zaskakujące.

 

Data dodania: 2023-07-18

Wyświetleń: 144

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w zakładach sportowych?

Na początek – wybierz uczciwego bukmachera

Kursy są bardzo zbliżone u wszystkich wiarygodnych bukmacherów. Jeśli nie liczyć promocji, to sam wybór sportsbooka raczej nie wpłynie na to, ile można wygrać, ale z całą pewnością trzeba zrobić wszystko, żeby ominąć wszystkie próby oszustwa, a tych niestety wciąż jest całkiem sporo. Zakładając konto na przykład na platformie https://ivibet.com/pl, możesz liczyć na to, że wszystkie opłaty za grę będą jasno wyliczone, nikt nie będzie wstrzymywał wypłat, a wpłaty nie zaginą, tylko trafią prosto na Twoje konto.

Stawiaj z wiedzą, a nie z sentymentem

Większość graczy ma swoich faworytów w dyscyplinach, w których obstawiają. I jasne, wspierać możesz całym serduchem nawet ostatnią drużynę z tabeli, ale rozsądek podpowiada, żeby w starciu z rywalem z czołowych miejsc, pieniądze postawić raczej na ten zespół, który faktycznie ma większe szanse. I tu też ważna uwaga: zanim postawisz pieniądze na spotkania w dyscyplinie, na której się w ogóle nie znasz, rozejrzyj się i zrozum dany sport. Będzie Ci wtedy znacznie łatwiej poruszać się w wielu ciekawych rynkach i wybierać zakłady, które dają większe szanse na wygraną.

Zrozum budowę zakładów

U dobrego bukmachera można budować kupony z wielu zakładów. Kombi i aku sumarycznie zawsze mają mniejszą szansę niż zakład pojedynczy, ponieważ wymagają zebrania kilku różnych dobrze obstawionych wyników, natomiast jeśli dobrze rozumiesz różnice między poszczególnymi typami zakładów, to podejmujesz też lepsze decyzje. Być może niektóre z nich będą bardziej ryzykowne, ale koniec końców świadomie podejmowane ryzyko jest zawsze lepsze niż przegrana z zaskoczenia.

Sprawdzaj analizy spotkań

To, że jakiś wynik ma niższy kurs, nie oznacza koniecznie, że jest bardziej prawdopodobny. Kursy są odzwierciedleniem tego, jak stawiają inni, więc takie uproszczenie się czasem przyjmuje, zakładając, że gracze wiedzą, co robią, ale nie warto im ślepo ufać. Jeśli bowiem w drużynie, która zawdzięcza zwycięstwa właściwie tylko jednemu graczowi, ten nie pojawi się ze względu na kontuzję, to mimo niezłego kursu powinieneś wziąć pod uwagę większe ryzyko przegranej. Jasne – nie chodzi o to, żeby całe dnie spędzać na analizach danych, bo ich użyteczność jest ograniczona, ale musisz wiedzieć, że kierowanie się tylko i wyłącznie kursami nie zawsze jest najlepszym wyjściem.

Korzystaj ze statystyk, ale z głową!

Praktycznie dla każdego rynku, jaki możesz wymyślić, uda się znaleźć jakieś statystyki, które w teorii mają pomóc w oznaczeniu korzystnych typów. W praktyce wiele z tych statystyk to zestawienia liczb, które nie zawierają żadnych użytecznych informacji, bo porównywanie danych nie powinno odbywać się na oko, tylko testami statystycznymi, czego chyba nikt nie robi. Oczywiście statystyki, tak samo, jak opinie ekspertów, mogą być przydatne, ale raczej po to, żeby zwrócić na coś Twoją uwagę, a na pewno nie można z nich korzystać jak z wyroczni.

Omijaj pewniaki

I na koniec rada może dość kontrowersyjna, ale, jak się przekonasz, logiczna. Media społecznościowe są pełne „pewniaków”. Nie warto z nich korzystać, chyba że dotyczą spotkania Realu Madryt z KS Łubianka. W większości przypadków pewniaki dotyczą jednak starć w miarę wyrównanych, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś, zaglądając do analiz i statystyk, doszedł do podobnych (a może zupełnie innych?) wniosków niż autorzy pewniaków. Ostatecznie w zakładach bukmacherskich lepiej polegać na sobie niż na innych, bo przecież jakoś nie jest zbyt głośno o tych, którzy na zakładach dorobili się grubych milionów, prawda?

Pamiętaj, że gry hazardowe związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Gra w kasyno internetowym i u bukmachera jest wyłącznie dla osób pełnoletnich od 18 lat. Graj rozważnie i odpowiedzialnie. 

Artykuł jest skierowany do czytelników z po za Polski. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena