W środę odbędzie się drugie starcie półfinałowe na Mistrzostwach Europy, w którym Anglia zmierzy się z Danią. Faworytem tego spotkania dla zakładów bukmacherskich są Synowie Albionu, jednak goście od początku tego turnieju pokazują, że nie można ich skreślać. Czy Duński dynamit wybuchnie na Wembley i zniszczy marzenia Anglików?

Data dodania: 2021-07-06

Wyświetleń: 503

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Anglia vs Dania – kto awansuje do finału?

Anglia

O sile reprezentacji Anglii można było usłyszeć już podczas mundialu w Rosji, jednak w tamtym okresie skończyło się na wielkim rozczarowaniu, jakim ostatecznie była czwarta pozycja. Mecz o trzecie miejsce do zapomnienia, ponieważ decydujące okazało się starcie w półfinale, gdzie Anglicy byli faworytem w opinii zakładów bukmacherskich, a mimo to nie potrafili przechylić szali wygranej na swoją korzyść i ostatecznie przegrali z późniejszym wicemistrzem świata.

Synowie Albionu na Euro 2020 wydają się jeszcze mocniejszym zespołem niż wcześniej. Wielkie talenty, ale przede wszystkim drużyna i mocna defensywa to główna siła tej ekipy. Wystarczy wspomnieć, że Anglia od początku tego turnieju nie straciła nawet jednego gola i do tej pory są jedynym zespołem, który może się pochwalić takim osiągnięciem.

Na podstawie kursów i statystyk, które przestawia Totolotek zakłady bukmacherskie, a także przewidywań ekspertów – opinie są skierowane mocno w stronę Anglików, którzy pokonali już kilka przeciwności na tym turnieju, ale najważniejszą z nich było pokonanie Niemców na Wembley, czyli przeciwnika, który w przeszłości bardzo często eliminował Synów Albionu.

Ważnym atutem dla reprezentacji Anglii w środowym starciu będzie fakt, że zagrają na swoim boisku. Wembley jest świątynią angielskiego futbolu, a zwiększone wsparcie kibiców oraz fakt, że zagrają u siebie – z pewnością powinien być pomocy. Chociaż jako ciekawostkę muszę wspomnieć, że Anglicy zdobyli łącznie 4 bramki na tym turnieju w 4 meczach na Wembley, czyli dokładnie tyle samo, co podczas jednego meczu na neutralnym gruncie, w którym zmierzyli się z Ukrainą. W tym przypadku trzeba jednak brać poprawkę na klasę przeciwnika, ponieważ podopieczni Shevchenki wyraźnie byli słabsi od Anglików, a co więcej – nie mieli sił, aby poradzić sobie z agresywnym pressingiem rywali.

Statystyki – Anglia:

Reprezentacja Anglii wygrała 2 z 5 ostatnich meczów z tym przeciwnikiem.

Anglicy nie zdobyli gola w dwóch ostatnich starciach z Danią.

Anglia przegrała ostatnią rywalizację tych drużyn w 2020 roku na Wembley.

Anglicy są pierwszą drużyną w historii Mistrzostw Europy, która dotarła do półfinału tego turnieju bez straty gola.

Anglia ma na swoim koncie trzy kolejne zwycięstwa.

Anglicy na tym turnieju nie zaznali smaku porażki.

Anglia nie schodziła z boiska pokonana w 11 ostatnich rywalizacjach.

Ostatnią porażkę Anglicy ponieśli w starciu z Belgią w 2020 roku.

Dania

Upadek i zawał serca, który przeżył Christian Eriksen, był traumatycznym wydarzeniem dla całego piłkarskiego świata, jednak nie sposób odnieść wrażenia, że ta sytuacja umocniła więzi w reprezentacji Danii. Duński dynamit pokazał jedność w tamtej sytuacji i wsparł swojego kolegę. Piękny gest całego zespołu, aby pomóc Eriksenowi, obiegł cały świat. Piłkarze zasłonili swoimi ciałami przyjaciela z boiska, któremu udzielana była pomoc. Fakt, że Eriksen przeżył, jest dodatkową motywacją dla piłkarzy, którzy idą niczym burza od czasu wygranej z Rosją.

Duńczycy mieli skomplikowaną sytuację w swojej grupie po tym, jak doznali dwóch porażek w pierwszych dwóch meczach. Najpierw ulegli Finlandii, a następnie przegrali z Belgią. Wygrana z Rosją pozwoliła im jednak bez problemów awansować do kolejnej rundy Euro 2020. Dodatkowo zajęcie drugiej pozycji to była gwarancja całkiem niezłego rozstawienia, ponieważ w ten sposób trzeba określić fakt, że trafili na Walię w 1/8 finału. W ćwierćfinale wszystko wskazywało na to, że Dania zmierzy się z Holandią, jednak Czesi sprawili niespodziankę, która bez wątpienia była na rękę Duńczykom.

Dania przystąpi do meczu z Anglią w roli underdoga, jednak przeciwko Belgii pokazali, że potrafią jak równy z równym rywalizować z drużyną, która była stawiana w roli faworyta do wygrania całego turnieju. Duński dynamit w tamtym starciu od pierwszej minuty ruszył na swojego przeciwnika, więc możliwe, że z Anglią będzie podobnie.

Statystyki – Dania:

Dania przegrała dwa pierwsze mecze na Euro 2020.

Duńczycy wyszli ze swojej grupy z dorobkiem trzech punktów.

Dania wygrała 3 ostatnie mecze.

Duński dynamit ma na koncie 11 zdobytych bramek na tym turnieju.

Tylko przeciwko Finlandii Dania nie zdobyła przynajmniej jednego gola.

Reprezentacja Danii nie straciła bramki w dwóch ostatnich meczach z Anglikami.

Duńczycy pokonali tego rywala w ostatniej potyczce tych drużyn na Wembley.

Dania zdobyła przynajmniej dwa gole w 3 poprzednich meczach na Euro.

Dania w czterech kolejnych starciach tego turnieju strzeliła przynajmniej jednego gola.

Trzy ostatnie mecze tych drużyn to wyniki -1,5 gola.

Ostatni raz over w rywalizacji Danii z Anglią padł w 2011 roku.

Zakłady bukmacherskie

Faworytem tego spotkania są oczywiście Anglicy, którzy będą mieli atut własnego boiska, a także przeważające wsparcie swoich kibiców. Nie ma co ukrywać, że był to jeden z czynników, który znacząco pomógł im w wygranej przeciwko reprezentacji Niemiec.

Dania jest underdogiem tego pojedynku, jednak nie można skreślać tego zespołu, tym bardziej że mowa o drużynie, która w poprzednich trzech spotkaniach zdobyła aż 10 goli. No właśnie, co będzie tutaj decydujące? Angielska defensywa, czy też znakomita ofensywa reprezentacji Danii? Ze względu na rangę tego spotkania bardziej skłaniam się ku linii obronnej Anglików. Nie spodziewam się tutaj zmasowanych ataków z obu stron od pierwszej minuty, a raczej wyrachowanego futbolu i wyczekiwania na błędy.

Co ciekawe – Dania wygrała w ostatnim spotkaniu tych drużyn i to na Wembley. Duński dynamit w 2020 roku zwyciężył 0:1 i ogólnie w dwóch ostatnich meczach z tym przeciwnikiem miał dwa czyste konta.

Sprawdź ranking społeczności!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena