Zakłady sportowe stają się coraz popularniejsze i nic nie wskazuje na zmianę tego trendu. Jakie są tego następstwa i czy napewno konsekwencje mają wynik negatywny?

Data dodania: 2010-12-06

Wyświetleń: 2248

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ostatnimi czasy zrobiło się głośno o zakładach bukmacherskich, zwłaszcza za sprawą tzn. afery hazardowej. Jednak mimo wielu kontrowersji i nie do końca przychylnego prawa, w Polsce coraz więcej osób decyduje się na grę. Znaczna część osób rejestruje się u internetowych bukmacherów, którzy proponują lepsze warunki.

Firmy bukmacherskie oferują szeroki zakres zakładów sportowych ale także kasyna, poker i różnego rodzaju gry hazardowe. Są to gry, które mogą powodować uzależnienie, a co za tym idzie popadanie w długi. Problem pojawia się, gdy osoba, która przegrywa nie umie przestać i gra dalej. Dużo mówi się ostatnio o uzależnieniu od hazardu, ale w dzisiejszych czasach ludzie mogą uzależnić się praktycznie od wszystkiego. Jednak to tylko jedna strona medalu.  Po drugiej znajdują się osoby, które potrafią miesięcznie wygrywać kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mówi się nawet o nowego rodzaju zawodach - hazardzisty lub pokerzysty, ponieważ jest to główne źródło dochodu takich osób. Znają się one doskonale na tym co robią i potrafią oszacować stopień ryzyka, dlatego ich wygrane są pokaźnej kwoty.

Patrząc obiektywnie w zakładach bukmacherskich szanse na wygraną są o wielokroć większe niż np. wygranie w totolotka. Jeśli ktoś interesuje się sportem i potrafi dobrze  wytypować wyniki spotkań może na tym zarobić. Należy jednak pamiętać, o zdrowym rozsądku i o tym że zakłady sportowe to przede wszystkim rozrywka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena