Zakłady sportowe to znakomity i w praktyce jedyny wybór, jeśli zdecydujesz się zarabiać pieniądze na hazardzie. Oczywiście poker, blackjack, kości i automaty również mają swoją urodę, ale nie są niezawodne. W grach hazardowych przewaga kasyna jest ustalona z góry, nawet więc jeśli chwilowo wygrywasz, to zaraz się to zmieni.

Data dodania: 2021-08-12

Wyświetleń: 657

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kilka trików i wskazówek, jak wygrywać zakłady sportowe

Zakłady sportowe są z kolei grą statystyczną. Nadal nie oznacza to automatyzmu wygranych, ale w tym przypadku przynajmniej masz realny wpływ na to, ile pieniędzy koniec końców trafi na Twoje konto. Trzeba jednak zrozumieć pewne zależności statystyczne i w pozornym chaosie zakładów sportowych odnaleźć formę uporządkowania, które będzie można wykorzystać.

Istnieje wielu bukmacherów, z których można korzystać, mnóstwo sportów do obstawiania i szereg strategii, które można zaprząc do pracy. Jeśli jesteś nowicjuszem w grze, nieznajomość właściwego sposobu gry może stanowić spory problem. Wskazówki i strategie obstawiania są często naprawdę przydatne i zawsze możesz spróbować poprawić swoje wyniki, stosując je umiejętnie.

Mając to na uwadze, eksperci serwisu Bukmacherzy w Polsce stworzyli ten przewodnik, aby przedstawić ci kilka najlepszych trików i wskazówek dotyczących obstawiania zakładów sportowych.

Ustal roczne cele

Ustalanie celów rocznych, tygodniowych lub miesięcznych to dobry pomysł, jeśli chodzi o zakłady sportowe. W ten sposób będziesz utrzymywał się na swoim kursie i pracował nad udoskonalaniem swojego planu zakładów, zamiast liczyć na to, że jeden duży zakład przyniesie wszystkie twoje zyski. Posiadając konkretne cele, zobaczysz swoje postępy i zdasz sobie sprawę, co należy poprawić, a co nadal utrzymuje się na dobrym poziomie. Nie traktuj tego jednak jako budżetu per se. To raczej pewne założenia, które pozwolą Ci kontrolować intensywność obstawiania.

Korzystaj z zakładów na obie strony

Obstawianie na jedną ze stron wydaje się podejściem naturalnym, ale tam, gdzie to możliwe, korzystniejsze jest postawienie po zakładzie na każdą ze stron. Owszem – jeden z tych zakładów nie wejdzie, ale umiejętnie rozkładając stawki, zawsze chronisz przynajmniej część kapitału. Obstawiając tylko jedną stronę, poddajesz się bez walki i możesz liczyć tylko na szczęście. Jeśli trudno jest ci zrozumieć obstawianie na przeciwną stronę gry, lepiej w ogóle nie zaczynać obstawiania tej gry.

Żyj zakładami

Zakłady sportowe to lepszy sposób na hazard niż kasyna ze względu na stopień kontroli, jaki masz nad swoimi zakładami. Jesteś w stanie określić, co jest dobrym, a co złym zakładem. Ostatecznie to twoja decyzja czyni cię zwycięzcą lub przegranym.

Jeśli nie jesteś pewien swojej wiedzy na temat konkretnej dyscypliny sportowej, to najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest w ogóle zrezygnować z jej obstawiania. Jeśli nie rozumiesz, na co najbardziej opłaca się postawić pieniądze, istnieje prawdopodobieństwo, że popełniasz błąd. Tylko naprawdę znając się na danej dyscyplinie, możesz być w miarę pewien swoich typów.

Graj u różnych bukmacherów

Jeśli chodzi o zakłady sportowe, powinno być to dla wszystkich oczywiste, by korzystać z usług różnych zakładów bukmacherskich. Każdy operator zakładów ma swoje własne nagrody, szanse i style zakładów. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać dowolny mecz i okres, skorzystanie z kilku zakładów bukmacherskich jest jedynym sposobem na osiągnięcie tego celu.

Nie będziesz musiał myśleć o zakładaniu kilku kont pieniężnych i obsługiwaniu ich wszystkich jednocześnie. Nowoczesne systemy płatności natychmiastowych, takie jak Skrill i PayPal, zdecydowanie ułatwiają życie, a dzięki nim możesz z łatwością zarządzać swoimi pieniędzmi z jednego konta.

Bądź na bieżąco

Znajomość podstaw nie wystarczy, jeśli zamierzasz naprawdę wejść w świat zakładów sportowych i liczysz na rozsądne zyski. Musisz być na bieżąco z nowymi taktykami i strategiami, aby postawić najlepszy możliwy zakład. Możesz czytać artykuły na temat hazardu, sprawdzać informacje online oraz teksty o tym, co robią profesjonaliści, aby zarobić możliwie najwięcej pieniędzy. Jednocześnie cały czas musisz aktualizować swoją wiedzę na temat danej dyscypliny sportowej: kto właśnie spadł ze świecznika, kto radzi sobie coraz lepiej i tak dalej. To pozwoli budować znacznie lepsze kupony.

Zaprzyjaźnij się z matematyką

W zakładach sportowych wszystko jest kwestią prawdopodobieństwa. Choć piłka jest okrągła, a bramki są dwie, to szanse na to, że piłka trafi do jednej z nich, są większe niż na trafienie do drugiej. Zakłady to również nauka matematyki (a właściwie statystyki do obliczania kursu zakładów). Pewnie, zawsze będzie w tych rachunkach ryzyko błędu, ale to statystyka powinna stanowić podstawę zakładu, bez względu na rodzaj kuponu, który chodzi Ci po głowie.

Jeśli jesteś nowicjuszem, jedyna matematyka, z jaką będziesz się spotykać, to obliczenie, ile pieniędzy możesz zarobić, jeśli wygrasz. Specjalista od zakładów sportowych jest natomiast świadom tego, że kurs to tylko szanse, jakie dany bukmacher ustalił dla konkretnego przypadku. Ważne jest, aby zastanowić się, jak i dlaczego ten bukmacher doszedł do takiego, a nie innego wyniku, aby jak najlepiej wyjść na zakładach sportowych. Kursy nie biorą się znikąd i oznaczają więcej, niż tylko wysokość wygranych.

Wybieraj kursy z głową

Jeśli chcesz być dobrym graczem, pamiętaj o podstawowej zasadzie zakładów sportowych: musisz pokonać bukmachera. Bukmacher na jakiejś podstawie ustalił wstępny kurs dla danego spotkania. Nie licz na to, że będziesz wiedzieć więcej od niego – nie będziesz, a gdyby, to pamiętaj, że wnoszone zakłady też wpływają na aktualne kursy. Możesz jednak reagować szybciej niż inni, zakładając się z lepszymi szansami. Możesz też wykorzystać rozleglejszą wiedzę na temat danej dyscypliny, żeby budować bardziej skomplikowane kupony o większych szansach.

Mówiąc wprost: musisz po prostu wiedzieć, na co i ile postawić. Nie wystarczy, że to czujesz – musisz do wiedzieć i umieć uzasadnić swój wybór. Jeśli obstawiasz na przeczucie, najprawdopodobniej przegrasz.

Przegrany płaci

Tak się utarło, że większość osób stawia na tę drużynę, która najprawdopodobniej wygra. Logiczne, prawda? Po co stawiać na zdarzenia mało prawdopodobne. A przegrana słabszej drużyny jest często niemal pewne. Jednak w ogóle niestawianie na słabszą drużynę również może być złym wyborem. Zdobywszy większą wiedzę o sporcie, stawiasz na coś i zawsze chcesz mieć dla siebie korzyść. W NFL drużyna 14-2 zawsze wejdzie do meczów decydujących, a postawienie niewielkiego zakładu ze słabym kursem może być doskonałą szansą na odbicie wszelkich niepowodzeń lub trafienie w dziesiątkę przy ryzykownym zakładzie.

Ustal maksimum

Trzymanie swojego budżetu w ryzach jest absolutnie niezbędne w każdym typie gier hazardowych – również w zakładach.  Ustal sobie maksymalny zakład (a także budżet dzienny, tygodniowy i miesięczny) i trzymaj się go bez względu na to, jak wysokie są szanse na wygraną. Pamiętaj, że zawsze, absolutnie zawsze są mniejsze niż 100%. Innymi słowy – zawsze jest ryzyko niepowodzenia. Ustalając budżet jeszcze przed rozpoczęciem gry, upewnisz się, że trzymasz rękę na pulsie i nie ryzykujesz więcej, niż powinieneś. I pamiętaj – zamiast jednego zakładu, który pochłonie cały budżet, często lepiej postawić kilka zakładów na drobniejsze kwoty, nawet jeśli szanse na zwycięstwo w nich są mniejsze niż w najbardziej obiecującym typie.

Zakłady sportowe pozwalają wygrywać tylko w perspektywie

Zakłady sportowe mogą być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy, szczególnie dla zaawansowanych graczy. Nie jest to jednak plan na szybkie wzbogacenie się. Nigdy nie możesz myśleć o hazardzie jako sposobie łatwego zarobienia lub na wygranie dużej ilości gotówki w jeden weekend. Jeśli masz takie nastawienie, prawie na pewno skończysz bez środków na koncie bankowym i z naprawdę poważnymi problemami.

Dobry gracz rozumie, że nagrody można podliczyć dopiero po jakimś czasie. Wygrana z jednego zakładu nie ma żadnej mocy, jeśli chodzi o przewidywanie dalszych sukcesów. Zaawansowani gracze rzadko obstawiają duże kwoty, nawet jeśli statystyka spotkań podpowiada, że mają sporą szansę na wygraną. Nagrody w bukmacherce się kumulują – jedna duża nagroda, którą utopisz w beznadziejnych zakładach, nie jest nic warta, w przeciwieństwie do wielu mniejszych, które można obstawić z głową na kolejne mecze.

Obstawiaj we właściwym momencie

Im bliżej meczu, tym więcej informacji jesteśmy w stanie wyszukać. Informacje te zwykle są sugestią mówiącą, która strona ma większe szanse, a która mniejsze. Zdecyduj, jak będziesz obstawiał i postaw zakład, gdy tylko nastąpią istotne zmiany związane z meczem.

Bądź czujny, wczesne inwestowanie może być bardziej ryzykowne. W przypadku kontuzji lub przegranej, szanse na zwycięstwo albo drastycznie spadną, albo przynajmniej zamienią się w grę na naprawdę mało satysfakcjonującym kursie.

Zrelaksuj się

W każdej grze przychodzi taki moment, w którym jesteś zdenerwowany lub rozczarowany zakładami i popełnionymi błędami. Zaciemnia to twój umysł i wciąż zmusza cię do powrotu do swoich porażek, zamiast dokonywania właściwych wyborów. Oczyść głowę. Co przegrałeś, to przegrałeś i tego nie zmienisz. Zakłady sportowe mogą być irytujące i musisz to zaakceptować. Podejmowanie decyzji z gorącą głową i w nerwach to nie jest strategia pozwalająca wygrywać.

Spokój możesz też zbudować, lepiej planując swoje typy. Poczytaj, poszukaj, sprawdzaj – zdobywaj wiedzę, nie kieruj się emocjami. Sprawdzaj przewidywania dotyczące danych spotkań, weryfikuj, jak zmieniają się kursy u bukmacherów, czytaj, jakie typy proponują inni gracze i staraj się to odnieść do swojej wiedzy i swojej strategii. Skup się na zakładzie, a nie na emocjach.

Nie zapomnij o e-sportach

Uznając, że e-sport to nie sport, możesz stracić całkiem ciekawe szanse na niezłe wygrane. Dziś League of Legends, Counter-Strike: GO i wiele innych to dyscypliny sportowe, które pozwalają na tworzenie bardzo ciekawych kuponów i w gruncie rzeczy nie różnią się za bardzo od sportów tradycyjnych.

Strefa zakładów e-sportowych może być interesującym sposobem na bukmacherkę, jeśli bliżej Ci do gier komputerowych niż sportów tradycyjnych. Dlaczego by więc nie dać sobie szansy?

Oglądaj gry na żywo

Oglądanie meczu na żywo może być sprytnym sposobem na postawienie większej liczby zakładów do swojego portfolio. Wiele gier pozwala bowiem na zawieranie zakładów na żywo. A jako że możesz samodzielnie ocenić grę, może to być dobry moment, aby poczynić wartościowe zakłady. Pamiętaj jednak, że ta opcja może być niedostępna u niektórych bukmacherów lub na wybrane wydarzenia.

Obstawiaj rozumem, nie sercem

Możesz być zapalonym kibicem – to w niczym nie przeszkadza. I możesz z całego serca życzyć swojej drużynie sukcesu, ale nie oszukujmy się: KS Wygwizdowo Dolne w starciu z Manchesterem ma szanse mniej więcej takie, jak dziecko w bójce z Tysonem. Życzenia życzeniami, pragnienia pragnieniami, a zakład zakładem. Przy budowaniu kuponu Twoje sympatie nie mają najmniejszego znaczenia: kibicujesz sercem, obstawiaj rozumem.

Ucz się błędach

Nie wygrasz wszystkich kuponów. To niemożliwe. Jeśli myślisz, że jesteś wszechwiedzący, nie masz racji. Musisz aktywnie działać, aby rozwijać swoje umiejętności, techniki i metody. Dzięki temu zbliżasz się do sukcesu. Jeśli tego nie zrobisz, szybko utracisz wiele możliwości, które wykorzystają inni.

Zacznij analizować swoje zakłady i sposób ich obstawiania. Rób notatki z gry, aby zobaczyć, co się dzieje i jakie zmiany przechodził Twój zakład. Po zebraniu całej tej wiedzy wraz ze strategiami obstawiania, szybko zobaczysz, że zaczynasz rozumieć zakłady, a w przyszłości będziesz dokonywać mądrzejszych wyborów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena