Cała strategia darmowej promocji strony polega na wkładzie własnym, który w głównej mierze polega na pisaniu dobrych tekstów. Niestety, nie każdy został obdarzony darem przelewania pięknych słów na papier, ale nie jest to przeszkoda. 

Data dodania: 2014-10-26

Wyświetleń: 2729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zwiększyć ruch na stronie, cz.2: Pisać każdy może, jeden lepiej, drugi trochę gorzej

Jeżeli jesteś jedną z tych „niepiśmiennych” osób (oczywiście dla „piśmiennych” wskazówki również będą przydatne) to możesz wybrać jedną z dwóch opcji: zlecić napisanie artykułów innym osobom, które zajmują się tym profesjonalnie (np. tutaj lub zastosować się do kilku poniższych uwag, które ułatwią Ci napisanie artykułu. Pamiętaj, że nie każdy urodził się poetą, ale każdy ma coś do przekazania. Pisząc swój artykuł zwróć uwagę na:

• Tematykę – wybieraj tematykę, na której się znasz, ale również taką, która może zainteresować Twoich odbiorców.
• Tytuł – tytuł nie może być jednym słowem. Najlepiej jak będzie to odpowiedź na pytanie, którego mogą szukać ludzie, np. „Jak zwiększyć ruch na stronie?”.
• Umiarkowanie – jeżeli masz mało do powiedzenia na dany temat, może lepiej pomyśl nad innym tematem artykułu. Z kolei jak masz dużo do powiedzenia, to nie twórz „potwora” na 20 000 tysięcy znaków. Najlepiej podziel go wtedy na serię artykułów, np. ”Jak zwiększyć ruch na stronie. Część 1 – wprowadzenie”.
• Formę – artykuł składa się z tytułu, wstępu i treści. Tytuł musi intrygować, przyciągać wzrok, być niebanalny. Zadaniem wstępu jest wprowadzenia czytelnika w tematykę opisywaną w dalszej części tekstu. Musi on na tyle zaciekawić czytelnika, żeby miał ochotę przeczytać całość. Opisz artykuł, ale nie zdradzaj jego całości. Ostatnim elementem jest treść, która musi dać czytelnikowi poczucie, że zaspokoiła jego ciekawość wywołaną tytułem i wstępem.
• Długość artykułu – artykuł powinien być dostosowany do tematyki. Nie może to być ani krótka wiadomość, ani rozwlekły wywód, który znudzi czytelnika już w połowie.
• Poprawna polszczyzna – jeżeli masz z tym problemy, to najpierw pisz w edytorach tekstu, a dopiero później wrzucaj na stronę. Nie będziesz traktowany poważnie, jeżeli Twój artykuł będzie napisany z błędami, literówkami i bez znaków interpunkcyjnych. Po napisaniu przeczytaj go jeszcze 3 razy i daj do przeczytania znajomemu, który spojrzy na to „świeżym okiem”.
• Budowę zdań – nie pisz depeszy, składających się wyłącznie ze zdań pojedynczych. Unikaj również zdań złożonych wielokrotnie, gdyż czytelnik „dostanie zadyszki” w połowie zdania 
• Łączenie elementów – na każdego działa inny rodzaj tekstu. Staraj się, aby twój artykuł zawierał elementy opowiadania, ale i suche fakty oraz liczby.
• Oddziaływaniu na zmysły – używaj porównań, opisów, tak, aby pobudzić czytelnika. Wzbogacaj swoje artykuły zdjęciami, video czy infografikami.
• Przygotowanie planu – jeżeli masz problem z tym, co chcesz napisać, to weź kartkę papieru i wypisz w punktach to, co wydaje ci się ważne. Następnie poukładaj to w logiczną całość i zacznij realizować plan.

Kolejna część już w przyszłym tygodniu. 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena