Wolność to stan ducha a nie ciała.

Data dodania: 2021-12-01

Wyświetleń: 508

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To brak podległości pod kogokolwiek i cokolwiek. Służalczość jest brakiem wolności własnej, którą człowiek sam sobie zadaje, wyznając swoją religię lub słuchając guru. Człowiek słaby szuka silnej osobowości aby się pod nią podczepić i dawać jej swoją energię.

Guru, nauczyciel czy ksiądz, czerpie energie ze swoich wyznawców, którą oni nieświadomie mu oddają. Jest teraz walka o energię i warto wiedzieć jak dbać o nią aby ją nie stracić i stać się niewolnikiem. Wszystkie systemy zniewolenia zaczynają się rozpadać, bo ludzkość chce być wolna.

Matrix kończy swoją grę i dlatego wojna światów ma miejsce. Światło zajmuje miejsce ciemności i zniewolenia. Ludzie się budzą i szukają swojej drogi do wolności. Wolność to odpowiedzialność za siebie i swoich najbliższych. To szacunek do wszelkiego życia, przyrody i zwierząt. Wolność to też akceptacja wszystkiego co jest, bez osądzania.

Gdy dana istota jest wolna, to również daje wolność innym. Człowiek zniewolony przez ego programy, zniewala innych ludzi. To widać po politykach, dyrektorach czy prezesach. Chcą aby wszyscy łącznie z nim żyli w ograniczeniu i strachu! Wszelkie wojny narodowo – wyzwoleńcze nigdy nie dawały absolutnej wolności ludzkości. Wolność jest domeną umysłu, zjednoczonego ze swoim Stwórcą, który jest wolny i wszystkim to daje.

Żaden człowiek nam nie da wolności, dopóki sami jej nie odzyskamy. Przewodnik może wskazać jedynie drogę do wewnętrznej jedności, która jest tożsama ze Stwórcą. Aby uzyskać jedność warto połączyć oddzielone części w całość. Tego co męskie połączyć z żeńskim, niebo z ziemią, białe z czarnym. Niczego nie wyróżniać ani nie potępiać.

Wszyscy pochodzimy z jednego Źródła, które dało nam iskrę życia i naszym obowiązkiem jest to pamiętać. Świat jest podzielony na narody, religie, wyznania, kolory skóry czy miejsca pochodzenia. To powoduje przyporządkowanie i ograniczenie, że nie można być kimś innym. Powszechna migracja i związki różnych ras czy religii, są zalążkiem poczucia jedności. Różnorodność jest stwarzana aby doświadczać wielu kolorów życia. Las w którym rosną drzewa iglaste i liściaste (męskie i żeńskie) oraz krzewy czy porosty, jest piękny. Las jedynie bukowy czy sosnowy nie przyciąga uwagi. Jest jednostajny, dlatego potrzebna była różnorodność zarówno przyrody, zwierząt i ludzi.

Życie stało się bardzo intensywne w doświadczeniach. Różnorodność powinna nas ludzi łączyć, a nie dzielić. Wolność to pozwalanie życiu tworzyć różnorodne formy ludzkie, zwierzęce i roślinne aby życie było urozmaicone. W tym wszystkim mamy odnaleźć swoje miejsce i być w akceptacji do wszelkich form życia. Człowiek wolny jest twórczy, a niewolnik może tylko odtwarzać co wolność stworzyła. Twórcza energia to światło, które teraz jest coraz intensywniejsze by stwarzać Nowy Świat wolnych ludzi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena