Czy słyszeliście już o jagodzie Acai? Czy wiecie, że roślina ta, pochodząca z Puszczy Amazońskiej, posiada właściwości odchudzające? Jeśli nie wierzycie, przeczytajcie ten artykuł.

Data dodania: 2009-10-20

Wyświetleń: 2960

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest Acai Berry?

Jak już wyżej wspomniałam, jagoda Acai to roślina, którą znaleźć można w Amazońskiej Puszczy. Palmy brazylijskie – bo właśnie na takich drzewach rosną te jagody – wyrastają na mokrych terenach Amazonki. Palma brazylijska wypuszcza około czterech-sześć łodyg, na których rośnie aż do sześciu kilogramów tych cennych jagód Acai.

Jak wyglądają owoce Acai?

Jagody Acai swoim wyglądem przypominają winogrona, lecz są zdecydowanie mniejsze i mają ciemniejszy kolor. We wnętrzu jagód Acai znajduje się bardzo duże nasienie, z kolei miąższu jest niewiele.

Jaką moc mają jagody Acai?

Jagoda Acai, choć to owoc niewielkich rozmiarów, ma bardzo bogate wnetrze. Owoc ten kryje w sobie niesamowite źródło antyoksydantów. Warto wiedzieć, że antyoksydanty (inaczej przeciwutleniacze) to związki chemiczne, które przyczyniają się do opóźniania procesów utleniających, walczą z wolnymi rodnikami, które przyczyniają  się do powstawania wielu chorób oraz odpowiedzialne są za starzenie organizmu. Można więc rzec, że spożywanie jagód Acai przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia.

Ale to nie wszystko. Te cudowne kuleczki zawierają w swoim składzie około osiemnaście aminokwasów, dwadzieścia dziewięć „pożytecznych” kwasów tłuszczowych, witaminę C, witaminę E, witaminy z grupy B (witaminę B1, B2, B3), beta-karoten, niacynę oraz składniki mineralne niezbędne naszemu organizmowi.

Co zyskujemy, spożywając jagodę Acai?

Ponieważ jagody Acai, kryją w swoim wnętrzu same dobroczynne składniki, spożywanie tych owoców przyniesie naszemu organizmowi wiele korzyści. Jak już wyżej wspomniałam – jagody Acai, dzięki zawartym w nich antyoksydantom, przyczynią się do opóźnienia procesów starzenia.

Innymi korzyściami, które płyną z zażywania preparatów zawierających jagodę Acai jest wzrost energii. Niektórzy twierdzą, że spożywanie tych owoców może z powodzeniem zastąpić „małą czarną”, czyli kawę. Dodatkowo jagody Acai przyczyniają się do wzmocnienia odporności, ponieważ owoce są doskonałym źródłem wszelkich składników odżywczych (w tym witaminy C). Owoce Acai Berry zawierają dużą ilość błonnika. Dzięki czemu praca układu trawiennego jest usprawniona, a więc przemiana materii zostaje przyspieszona. Można więc powiedzieć, że jagoda Acai, zażywana wraz z połączeniem odpowiedniej diety, przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Innymi walorami jagody Acai jest pomoc w bólach stawów. Jeśli ktoś ma problemy ze snem, bądź narzeka na swoją aktywność seksualną, może spróbować preparatów, które zawierają owoce Acai Berry.

Gdzie szukać jagód Acai?

Na koniec warto zaznaczyć, że jagody Acai nie są sprzedawane w całości. Chodzi o to, że owoc ten ma niewielką ilość miąższu, a sporą ilość nasion. Dlatego też korzyści z zażywania jagód Acai można poznać, wybierając suplementy diety oraz soki.

Czy warto spożywać preparaty zawierające jagody Acai?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Wystarczy spojrzeć na obszerną listę zalet tych owoców. Do tego można dodać to, że preparaty zawierające w swoim składzie wyciągi z jagód Acai poprawiają koncentrację oraz jakość widzenia. Warto więc zainwestować w preparaty będące źródłem owoców Acai Berry.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena