Cellulit to mało estetyczna przypadłość. I jak na złość dotyka przede wszystkim panie (mężczyźni z cellulitem należą do rzadkości), czyli osoby, którym najbardziej zależy na wyglądzie, i które z powodu najmniejszej niedoskonałości wpadają w kompleksy. Walka ze skórką pomarańczową jest możliwa. 

Data dodania: 2012-03-02

Wyświetleń: 1678

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie wszystkie jednak sposoby są na tyle wystarczające, by pozwoliły ją pokonać. Na szczęście istnieją takie metody, które pozwalają zwiększyć skuteczność likwidacji skórki pomarańczowej. Przykład? Laser na cellulit. Zanim jednak o nim, warto poznać przyczyny defektu, by zweryfikować skuteczność takiego urządzenia.

Skąd ten cellulit?

Cellulit nie jest chorobą, ale defektem tkanki łącznej. Dochodzi do niego na skutek oddziaływania estrogenów, które - w połączeniu z innymi czynnikami - sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej.

Powstawanie cellulitu w najłatwiejszy sposób można zobrazować następująco. Estrogeny, które wydzielają się w nadmiarze odpowiadają za zwiększenie szczelności i przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych. W efekcie dochodzi do pojawienia się obrzęków, które zaczynają uciskać wszystkie komórki znajdujące się w pobliżu, w tym komórki tłuszczowe. Ich niedożywienie oraz ograniczone usuwanie zbędnych produktów przemiany materii sprawiają, że komórki te zaczynają powiększać swoją objętość, wypełniając się substancjami tłuszczowymi. W ten sposób dochodzi do pojawienia się grudek i nierówności.

Warto mieć świadomość, że na powstawanie cellulitu wpływ ma również nasz tryb życia. Zła dieta oraz zaniechanie aktywności fizycznej sprzyjają tworzeniu się niedoskonałości skóry.

Jak działa laser na cellulit?

Wykorzystanie laserów w kosmetyce jest bardzo szerokie. Popularne stało się laserowe likwidowanie rozstępów, laserowe zamykanie naczynek, laserowe usuwanie blizn i przebarwień potrądzikowych. Ta popularność sprawiła, że lasery wykorzystywane są również w walce ze skórką pomarańczową.

Laser na cellulit działa w ten sposób, że przyczynia się do rozbijania grudek. Zwykle wykorzystywane jest do tego celu promieniowanie podczerwone. To ono przyczynia się do rozbijania cząsteczek trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe. Jednocześnie pobudzone zostaje krążenie oraz stymulowana zostaje produkcja kolagenu i elastyny. Kolejnym krokiem zabiegu laserowego, zwalczającego cellulit jest zaaplikowanie odpowiednich kremów. Takie specyfiki muszą jednak zawierać odpowiednie składniki. Są to przede wszystkim substancje, które przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej. W trzecim etapie zabiegu skóra poddawana jest masażowi. Zwykle wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które nie tylko przyczynia się do poprawy elastyczności skóry, ale również do ułatwienia odpływu toksycznych substancji.

Domowy laser na cellulit

Powyższy zabieg przeprowadzany jest w gabinetach kosmetycznych. To zatem wiąże się z poniesieniem sporych nakładów finansowych. Zwłaszcza, że zabieg taki trzeba powtarzać kilka razy, by ujrzeć zadowalające efekty. Nie mówiąc już o tym, że trzeba poświęcić sporo czasu, by dojechać i wrócić z gabinetu kosmetycznego.

Nie oznacza to jednak, że laserowe usuwanie cellulitu jest niemożliwe. Na rynku pojawiło się specjalne urządzenie - laser na cellulit, który przeznaczony jest wyłącznie do domowego użytku. To innowacja, która pozwala na skuteczną redukcję skórki pomarańczowej.

Jest to urządzenie, którego działanie polega na emitowaniu promieni laserowych. To one oddziałują na trójglicerydy, przyczyniając się co ich rozbijania. Dzięki laserowi możliwe jest również stymulowanie metabolizmu komórek, przy jednoczesnym pobudzeniu produkcji włókien białkowych (kolagenu i elastyny). W ten sposób nie tylko pozbywamy się nieestetycznych grudek i nierówności, ale jednocześnie regenerujemy tkankę łączną.

Warto mieć świadomość, że domowy laser na cellulit działa wraz z zestawem kosmetyków. Koniecznością jest zaaplikowanie kofeinowego serum, które zwiększa skuteczność laserowego urządzenia. Na noc należy nałożyć na skórę drugi specyfik, który dołączony jest do zestawu.

Efekty laserowego usuwania cellulitu w domu

Efekty, jakie może przynieść korzystanie z domowego lasera na cellulit są tym, co najbardziej interesuje kobiety. To przecież tylko od nich zależy, czy pozbędą się tego defektu, czy też nie.

Laser na cellulit do domowego użytku jest skuteczny. Trzeba jednak mieć świadomość, że jego skuteczność zależy wyłącznie od naszej systematyczności. Jeśli będziemy poddawać skórę działaniu lasera regularnie, wówczas w ciągu kilkunastu dni można zauważyć poprawę kondycji skóry oraz jej wygładzenie.

Zaleca się, by z urządzenia korzystać każdego dnia po 10 minut dziennie. Nie jest to duże poświęcenie, a efekty, jakie możemy zyskać są zaskakujące.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena