Cellulit jest skórną przypadłością, z którą borykają się głównie kobiety (odsetek mężczyzn z cellulitem jest naprawdę znikomy). Nie da się ukryć, że grudki i nierówności nie wyglądają zbyt estetycznie, szczególnie na udach. 

Data dodania: 2011-12-29

Wyświetleń: 2037

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nic więc dziwnego, że kobiety starają się znaleźć wszystkie sposoby, dzięki którym cellulit na udach uda się pokonać.

Skąd się bierze cellulit?

By wiedzieć, w jaki sposób pokonać cellulit na udach, warto mieć świadomość przyczyn ich powstawania. Tylko wtedy walka ze skórką pomarańczową będzie skuteczna.

Cellulit związany jest z zawirowaniami hormonalnymi, które prowadzą do zwiększenia przepuszczalności naczyń włosowatych. W efekcie dochodzi do tworzenia się obrzęków odpowiadających za uciskanie komórek tłuszczowych. To zaś powoduje pogorszenie dotlenienia i odżywienia komórek, zaburza też proces usuwania zbędnych produktów przemiany materii. W rezultacie dochodzi do pojawienia się grudek i nierówności, czyli cellulitu.

Trzeba mieć jednak świadomość, że cellulit na udach związany jest również prowadzonym przez nas trybem życia. Nieodpowiednia dieta, siedząca praca, brak aktywności fizycznej - to czynniki wpływające na powstawanie skórki pomarańczowej.

Jak pokonać cellulit na udach?

Walka z cellulitem na udach jest możliwa, aczkolwiek wymaga od nas cierpliwości. Nie da się ukryć, że zwalczanie skórki pomarańczowej jest procesem dość długotrwałym. Niemniej jednak, warto poświęcić swój czas, by za kilka-kilkanaście tygodni cieszyć się gładką skórą pozbawioną nierówności oraz grudek.

Ważna dieta

Jeżeli chcemy zwalczyć cellulit na udach, należy przede wszystkim zmienić swój dotychczasowy jadłospis. Dlaczego jest to istotne? Odpowiedź jest prosta - to, co jemy może wpływać niekorzystnie na kondycję naszej skóry. I tak jest wtedy, gdy zaczynają pojawiać się grudki i nierówności.

Jak zatem powinna wyglądać nasza codzienna dieta, by pokonać cellulit na udach? Przede wszystkim należy wyeliminować słodycze oraz fast-foody. Nie jest wskazane również spożywanie sporej ilości soli, ponieważ odpowiada ona za zatrzymywanie wody w organizmie. Warto pamiętać, by ograniczyć ilość wypijanej kawy. Zawarte w niej substancje odpowiadają za pobudzenie kortyzolu, doprowadzając w efekcie do odkładania się tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Jeśli redukcja cellulitu ma być skuteczna, należy pamiętać by w codziennym jadłospisie znalazły się między innymi: produkty pełnoziarniste, chude mięsa, nabiał, warzywa, owoce. Ogromne znaczenie ma spora ilość wypijanej wody. Oczyszcza ona organizm, likwidując obrzęki.

Ważny ruch

Chcąc pokonać cellulit na udach, należy zacząć się ruszać. Nawet zmiana diety na lepszą nie pomoże, jeśli nie zdecydujemy się na aktywność fizyczną. Warto pamiętać, że ćwiczenia nie tylko pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów, czy przyspieszają metabolizm. Ich działanie polega również na usprawnianiu krążenia.

Jakie ćwiczenia na cellulit na udach trzeba wykonywać? Okazuje się, że nie ma to większego znaczenia. Liczy się przede wszystkim systematyczność. Chodzi o to, by trening na cellulit odbywał się co drugi dzień i trwał 40-60 minut.

Jako że ćwiczenia mające na celu redukcję skórki pomarańczowej należy wykonywać w miarę systematycznie, warto pomyśleć o takiej formie aktywności, która będzie sprawiała nam frajdę. Nie ma sensu męczyć się ćwiczeniami, których nie lubimy. Na szczęście możliwości jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy znajdzie to, co mu najbardziej odpowiada. Można jeździć na rowerze, pływać, uprawiać aerobik czy jogging. Równie dobrze można zdecydować się energiczne spacery. Wszelkie przejawy aktywności fizycznej są jak najbardziej wskazane.

Ważna pielęgnacja ciała

Jeżeli zależy nam na tym, by pokonać cellulit na udach, nie należy zapominać o znaczeniu odpowiedniej pielęgnacji ciała. Chodzi przede wszystkim o stosowanie odpowiednich kosmetyków antycellulitowych. Dzięki nim można skutecznie pokonać skórkę pomarańczową, likwidując nie tylko jej objawy, ale również przyczyny.

Chcąc skutecznie zwalczyć skórkę pomarańczową za pomocą kosmetyków, trzeba w pierwszej kolejności przyjrzeć się ich składowi. Warto podkreślić, że nie wszystkie preparaty antycellulitowe wykazują się jednakową skutecznością. Bardzo ważna jest obecność substancji, które „celują” w przyczyny skórki pomarańczowej. Chodzi przede wszystkim o substancje o działaniu pobudzającym krążenie, substancje wzmacniające i uszczelniające kruche ściany naczyń krwionośnych.

Jakie substancje powinny znaleźć się w specyfikach antycellulitowych? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na obecność: kofeiny, teofiliny, ekstraktu z alg morskich, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z nostrzyka, wyciąg z bluszczu, ekstrakt z arniki.

Warto także zastosować domowe zabiegi na cellulit. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się kawowy peeling. Jego popularność spowodowana jest nie tylko skutecznością, ale przede wszystkim dostępnością. Jest to jeden z tańszych domowych zabiegów, których efektywność w walce ze skórką pomarańczową jest wysoka. Jak go wykonać? Należy fusy z zaparzonej kawy zmieszać z niewielką ilością miodu, oliwy z oliwek i cynamonu. Tak przygotowaną maskę należy zaaplikować na miejsca dotknięte skórką pomarańczową, a następnie owinąć nogę folią spożywczą. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena