Słynne przysłowie mówi, że nie szata zdobi człowieka. Jednakże to, jak jesteśmy ubrani jest niezwykle istotne nie tylko w życiu codziennym, ale i zawodowym. Odpowiedni ubiór pielęgnuje kobiecość, poprawia samoocenę i odgrywa ważną rolę w budowaniu relacji biznesowych. Dlaczego warto dbać o swój wygląd zewnętrzny? Przedstawiamy 5 powodów

Data dodania: 2020-01-03

Wyświetleń: 2363

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto zadbać o swój wygląd zewnętrzny? Poradnik dla kobiet

Odpowiedni ubiór pielęgnuje kobiecość, poprawia samoocenę i odgrywa ważną rolę w budowaniu relacji biznesowych. Dlaczego warto dbać o swój wygląd zewnętrzny? Przedstawiamy 5 powodów

Pielęgnowanie swojego wizerunku nie polega na kupowaniu ubrań od światowej sławy projektantów i drogich kosmetyków. Dbanie o wygląd zewnętrzny pozwala zaakceptować siebie oraz zwiększyć samoocenę.

Nasz ubiór to nasza wizytówka

Pierwsze wrażenie bywa kluczowe, zwłaszcza podczas spotkań biznesowym. To jak wyglądamy i w co jesteśmy ubrani ma największy wpływ na ocenę przez drugą osobę. Przez kilka pierwszych sekund, nowo poznana osoba ocenia nas tylko i wyłącznie na podstawie wyglądu.

Już wtedy wyrabia opinię na nasz temat. W wielu przypadkach wygląd jest kluczowy w podjęciu decyzji o współpracy. W biznesie ubiór wykorzystywany jest do umocnienia pozycji firmy, a także wzmacnia siłę przekazu.

Odpowiedni strój komunikuje rozmówcę o profesjonalnym podejściu do klienta oraz kontrahentów. Dodaje pewności siebie i świadczy o profesjonalnym podejściu.

Pielęgnacja swojego ciała polepsza samoocenę

Samoocena stanowi składnik poczucia własnej wartości. Im jest wyższa, tym jesteśmy bardziej szczęśliwi. Jednym z czynników wpływającym na polepszenie samooceny, jest dbanie o swój wygląd zewnętrzny.

Zadbana cera, skóra oraz ubiór podkreślający atuty naszej sylwetki, nie tylko sprawiają, że dobrze się prezentujemy, ale również akceptujemy siebie. Mając świadomość swojego ciała, zdobywamy siłę, motywację i chętniej podejmujemy działania związane z realizacją samych siebie. Pozytywne myślenie jest kluczem do szczęścia i czerpania radości z każdego dnia.

Wizerunek i pielęgnacja ciała świadczy o zdrowiu psychicznym

Pielęgnacja swojego ciała w istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie. Akceptacja własnego wyglądu oraz satysfakcja z tego, jak się dobrze prezentujemy, przyczynia się do wzrostu endorfin w naszym organizmie. Im więcej wytwarzanych hormonów szczęścia, tym lepsze samopoczucie, które pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, zmniejsza depresję.

Wygląd pozwala nawiązać relacje

Wygląd zewnętrzny ma bardzo istotny wpływ na nawiązywanie relacji między ludźmi. To, jak dbamy o siebie świadczy przede wszystkim o kulturze osobistej. Przyjęło się, że ludziom łatwiej zaufać drugiej osobie, jeśli są zadbani i dobrze ubrani.

Dbanie o swój wygląd pielęgnuje kobiecość

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że atrakcyjny wygląd stanowi synonim kobiecości. Dbanie o swój wizerunek zewnętrzny określa naszą osobowość, pozycję oraz informuje jaką osobą jesteśmy. Dopasowane do sylwetki ubranie, delikatny makijaż, fryzura i manicure wyzwalają w nas kobiecość.

Inne ciekawe artykuły dotyczące urody i mody znajdziecie na stronie dla kobiet - KobiecyStyl.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena