Celulit to pomarańczowa skórka. Inaczej jest nazywany lipodustrofią. Występuje wtedy, kiedy tkanka tłuszczowa jest rozmieszczona niewałaściwie.

Data dodania: 2014-01-18

Wyświetleń: 1003

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Przy cellulicie występują obrzękowo-włókniste zmiany tkanki podskórnej. Najczęściej pojawia się on po czasie dojrzewania kobiety. Skóra z cellulitem jest nierówna i pofałdowana. Takie fałdy pojawiają się najczęściej w okolicy bioder, kolan, ud, pośladków, ramion oraz sutków. Nie leczony cellitu może powodować na skórze guzki i zgrubienia i możesz odczuwać dolegliwości bólowe. Pomarańczowa skórka występuje najczęściej u młodych kobiet jako efekt nadmiaru estrogenu w organizmie. U panów pojawia się rzadziej.

Wśród wielu metod jakie mogą pomóc pozbyć się pomarańczowej skórki można wymienić między innymi terapie laserową, liposukcje, ugniatanie skóry, termoterapie. Na rynku są dostępne również zioła i maści. Nie ma jednak stuprocentowej pewności, że zastosowanie jednej lub kilku z tych metod będzie rozwiązaniem na ten problem.

Czasem powodem powstnia cellulitu u kobiet jest stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Często, aby pozbyć się cellulitu potrzebne jest ich odstawienie. Innym powodem powstania pomarańczowej skórki może być  nie odpowiednia dieta. Warto skonsultować się wtedy  z dietetykiem i zmienić sposób odżywiania.

Aby pozbyć się kłopotów z cellulitem warto ćwiczyć zwłaszcza te partie ciała gdzie pojawił się cellulit. Często to pomaga w pozbyciu się krępujących pofałdowań na skórze. Konieczna jest jednak regularność i konsekwencja w ćwiczeniach (co najmniej dwa razy w tygodniu.) Wspomagające w pozbyciu się cellulitu mogą być ćwiczenia oraz odpowiednia zbilansowana dieta. Cellulit może powodować duży dyskomfort, sprawiać, że kobieta wstydzi się założyć bikini, krótką spódnicę czy spodenki. Kłopoty z cellulitem nie muszą być jednak Twoim problemem, jeżeli zaczniesz z nim walkę jak najszybciej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena