Każda kobieta, chcąca pozbyć się cellulitu, szuka najskuteczniejszych metod. Jest ich sporo,ale najlepszym rozwiązaniem wydają się być ćwiczenia antycellulitowe i dobrze skomponowana dieta.

Data dodania: 2011-10-18

Wyświetleń: 1858

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Wystarczy na nie się zdecydować, a z pewnością po parunastu tygodniach można uzyskać doskonałe rezultaty. Jednakże wiele osób będzie zastanawiało się, czy faktycznie będzie to możliwe. Warto zatem wiedzieć, iż dieta i ćwiczenia sprawia, że walka z cellulitem jest możliwa.

Zdrowy plan odżywiania na co dzień - to podstawa!

Na samym początku warto powiedzieć, iż walka z cellulitem (zarówno tym lipidowym, jak i wodnym) jest możliwa. Jednakże trzeba zaznaczyć, ze tylko i wyłącznie trwałe zmiany w dotychczasowych przyzwyczajeniach żywieniowych pozwolą uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Odpowiednio dobrany dietetyczny jadłospis antycellulitowy powinien bazować przede wszystkim na zdrowych produktach spożywczych, które działają na oczyszczenie organizmu , a ponadto na takich produktach, które pobudzą przemianę materii i zapobiegną gromadzeniu się zbyt dużych ilości tłuszczów.

Ponadto dieta na cellulit powinna obfitować w odpowiednie ilości wody. I to- najlepiej by było, jeśli będzie to woda mineralna – niegazowana. Oprócz tego polecanym napojem jest zielona herbata i napary z ziół (ze skrzypem polnym, koprem włoskim i lipą). Takie napoje mają właściwości oczyszczające, a ponadto regulują funkcjonowanie organizmu.

Wśród polecanych produktów dietetycznych wymienić można również warzywa i owoce, bowiem obfitują one między innymi w witaminę C, która notabene pomaga spalić tłuszcz, a także poprawia stan skóry, w potas, który eliminuje zbyt duże ilości wody i pomniejsza obrzęki.

Kolejnymi sprzymierzeńcem w walce z cellulitem są orzechy, ryby, nasiona oraz oleje roślinne. Okazuje się bowiem, że takie produkty są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe (przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej).

Co więcej – w diecie antycellulitowej obecne winny być również brązowy ryż, kasza, produkty bogate w błonnik.

Natomiast warto uważać na tłuste pokarmy, oraz na te przetworzone produkty gotowe. Ponadto z antycellulitowego jadłospisu trzeba wyłączyć sól, która przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, a ponadto konieczna jest rezygnacja ze słodyczy, pieczywa białego, gdyż one powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Zredukować widoczność cellulitu odpowiednimi ćwiczeniami 

Cellulit pojawia się na skórze niespodziewanie. Jeśli zatem chcemy dość efektywnie zwalczyć tą nieestetyczną „przypadłość kobiecą”, to warto jak najszybciej do dietetycznego jadłospisu dołączyć również ćwiczenia antycellulitowe. Okazuje się, że są one jedną z efektywniejszych metod na uporanie się z „pomarańczową skórką”. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy: tylko systematycznie prowadzona gimnastyka przyczyni się do szybkiej poprawy krążenia, jak również i do przyspieszenia spalania tłuszczu. Mówiąc pokrótce - ćwicząc , mamy największe szanse na to, by w niedługim czasie pozbyć się oznak „skórki pomarańczowej”. Nasza skóra wreszcie będzie bardziej napięta i pozbawiona nieestetycznie wyglądających grudek, nierówności.

Warto też wspomnieć i o tym, że likwidowanie cellulitu nie będzie opierało się na jakimś określonym z góry „programie ćwiczeń”. Jak się okazuje – dowolnie wybrana aktywność fizyczna jest pewnego rodzaju „pogromcą pomarańczowej skórki”. Ale trzeba zaznaczyć, iż ważne jest, by prowadzony trening antycellulitowy odbywał się regularnie. Najlepiej by było to przynajmniej trzy razy na tydzień. Bowiem najefektywniejsze rezultaty osiągane są poprzez wykonywanie ćwiczeń na cellulit co drugi dzień. Co więcej – nie bez znaczenia jest również czas tych treningów. Bowiem jak się okazuje – ćwiczenia winne być prowadzone przez 30 - 40 minut, gdyż wtedy likwidacja tkanki tłuszczowej jest bardzo efektywna.

Warto również wiedzieć, jakie ćwiczenia będą najefektywniejsze na cellulit. W pierwszej kolejności egzamin zdadzą te wykonywane w domu, a w drugiej - te prowadzone na powietrzu. W domu najlepsze okazują się być ćwiczenia ze skakanką, rowerkiem stacjonarnym. Zaś na świeżym powietrzu sprawdza się - jogging, pływanie oraz jeżdżenie na rowerze. By efektywnie zwalczyć „pomarańczową skórkę” można zdecydować się również na szybkie maszerowanie; dobrym rozwiązaniem okazuje się być także trening w klubie klubie fitness.

Spostrzeżenia końcowe

Na cellulit są dobre i ćwiczenia, i odpowiednio ułożona dieta. Bez nich efektywne zwalczanie „skórki pomarańczowej” nie było by możliwe. Ale jak sprawić, by zarówno gimnastyka, jak i dietetyczny jadłospis naprawdę zredukowały cellulit? Otóż warto je stosować jednocześnie, bowiem takie wielokierunkowe działania przyczynią się do szybszego uzyskania rezultatów. Dzięki temu można śmiało liczyć na posiadanie gładkiego ciała. Co więcej – można spodziewać się dość trwałych, utrzymujących się już przez cały czas wspaniałych efektów. Trzeba pamiętać tylko o systematyczności. Bowiem ona jest gwarantem pełnego sukcesu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena