Zdiagnozowanie ciąży na podstawie tylko samych objawów to ciężki orzech do zgryzienia. Bywają one często mylące lub po prostu w ogóle ich brak. Wszystko zależy od kobiety i jej organizmu. Zatem jak rozpoznać ciążę?

Data dodania: 2013-06-14

Wyświetleń: 1907

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy jestem w ciąży?

Sprzyjające warunki...

Kiedy z naszym organizmem zaczyna się dziać coś dziwnego, od razu przychodzi nam na myśl ciąża. Pierwsze, co należy zrobić, to przypomnieć sobie datę ostatniego okresu i obliczyć dni płodne, dzięki czemu dowiemy się, jak duże jest prawdopodobieństwo, że to, co obecnie odczuwamy, to właśnie ciąża. Zażywane antybiotyki obniżają działanie środków antykoncepcyjnych, podobnie, jak osłabienie organizmu na skutek choroby. Warto zatem sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie, czy któraś z tych sytuacji miała miejsce.

Wsłuchajmy się w organizm

Podstawowym symptomem jest brak miesiączki. Jeżeli okres spóźnia nam się dwa tygodnie to znak, którego nie wolno lekceważyć. Warto jednak pamiętać, że zaburzenie krwawienia może również być przyczyną nagłego spadku wagi, zmiany miejsca, odczuwanego stresu, zatem warto przyjrzeć się innym ewentualnym objawom. Bóle brzucha to przeważnie oznaka zbliżającego się okresu, jednak czasem mogą być one spowodowane rozszerzaniem się macicy na skutek ciąży, dlatego też tego sygnału nie można lekceważyć. Wiele kobiet w połowie cyklu miesiączkowego narzeka na bolesne i wrażliwe piersi, jeżeli jednak ten stan się nasila lub ma miejsce w nietypowym momencie, może być symptomem ciąży. Kolejnym objawem są mdłości, które często mylimy z zatruciem pokarmowym. Jeżeli jednak trwają one dłużej niż dwa dni, to znak, że nieświeże jedzenie nie ma z tym nic wspólnego. Jeżeli do tego wszystkiego dochodzi nagłe zmęczenie, którego wcześniej nie odczuwałyśmy, to czas wybrać się do lekarza.

Tyle jest objawów ciąży, ile jest kobiet. Każdy organizm jest inny. Mdłości, bóle brzucha, krwawienie – mogą, ale nie muszą oznaczać tego, że jesteśmy w ciąży. Rada jest prosta, gdy tylko z naszym organizmem zaczyna się dziać coś dziwnego, od razu należy zapisać się na wizytę u lekarza.

Licencja: Creative Commons