Zatrucia substancjami roślinnymi zdarzają się najczęściej w sezonie letnim, gdy mamy czas na spacery lub wyjazdy do lasu. Zdążają się one najczęściej przypadkowo, ponieważ kolorowe owoce kuszą swoim ubarwieniem a jak wiemy dzieci do ust wezmą niemal wszystko.

Data dodania: 2010-05-14

Wyświetleń: 2642

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

0 Ocena

Co o tym sądzisz?

Zaloguj się aby dodać komentarz

Ten artykuł został pobrany na poniższe strony:

http://ciekawe-przepisy-kulinarne.blogspot.com/
http://ciekawe-przepisy-kulinarne.blogspot.com/
Podobne artykuły
Kwasy Humusowe: Huminowe i Fulwowe

Kwasy Humusowe: Huminowe i Fulwowe

Kwasy humusowe to naturalne substancje organiczne, które są efektem procesu rozkładu materii organicznej, głównie roślinnej, w glebie. Powstają w wyniku długotrwałych procesów mikrobiologicznych i chemicznych, które prowadzą do przekształcenia martwych resztek organicznych w złożone związki chemiczne. Kwasy te dzielą się na dwie główne grupy: huminowe oraz fulwowe, a każda z nich posiada specyficzne właściwości i zastosowania.

Dyskopatia L5-S1 a praca fizyczna

Dyskopatia L5-S1 a praca fizyczna

Dyskopatia L5-S1, czyli degeneracja krążka międzykręgowego między piątym kręgiem lędźwiowym a pierwszym krzyżowym, to częsta przyczyna bólu pleców. Problem ten dotyka szczególnie osoby wykonujące pracę fizyczną, która obciąża kręgosłup. W tym artykule omówimy, jak praca fizyczna wpływa na rozwój dyskopatii oraz jak można zminimalizować jej skutki.

Czy tasznik pospolity jest pod ochroną?

Czy tasznik pospolity jest pod ochroną?

Tasznik pospolity (Capsella bursa-pastoris) jest jedną z najpowszechniejszych roślin w Polsce i na świecie. Choć roślina ta występuje często na polach, łąkach i przy drogach, wielu ludzi zastanawia się, czy jest objęta ochroną prawną. W tym artykule przyjrzymy się statusowi prawnemu tasznika oraz jego roli w ekosystemie.