Jeśli przyjrzeć się temu, co większość ludzi mówi, widzimy, że niezwykle często operują słowem”mieć“.Od tego “mieć” uzasadniają swój sukces lub nie-sukces. Na pozór może się to wydawać w porządku – człowiek np mówi, że aby być bogaty potrzebuje mieć pieniądze.Przyjrzyjmy się temu bliżej

Data dodania: 2009-09-05

Wyświetleń: 2013

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dziś będzie o schemacie be-do-have.

Jeśli przyjrzeć się temu, co większość ludzi mówi, widzimy, że niezwykle często operują słowem”mieć“.

Od tego “mieć” uzasadniają swój sukces lub nie-sukces. Na pozór może się to wydawać w porządku – człowiek np mówi, że aby być bogaty potrzebuje mieć pieniądze.

Przyglądając się bliżej widzimy tego bezsens. Dlaczego ? Dlatego, bo ludzie mówią “nie będę bogaty dopóki nie będę miał pieniędzy” Więcej! “żeby zdobyć bogactwo potrzebuję mieć pieniądze” Przecież to śmieszne

Większość ludzi (a Ty ?) żeby zrobić pieniądze potrzebuje wcześniej je mieć. to jest jak zamknięty krąg – wydaje się, że człowiek nie może wydostać się z biedy, bo przecież nie ma pieniędzy..Takie stawianie sprawy całkowicie zapracza logice, pokazuje, że niemożliwe jest jakiekolwiek bogacenie się.

Jak to się jednak dzieje, że ludzie bez pieniędzy w ciągu roku stają się bogaczami ? Czy żeby zrobić pieniądze, porzebujesz je mieć wcześniej ???

To “mieć” to w rzeczywistości sam koniec końców.

Żeby “mieć”, najpierw musisz “robić” odpowiednie rzeczy. To dlatego człowiek sukcesu, nawet gdy zbankrutuje, nie będzie miał problemu z wydzwignięciem sie z dołka. Często jest to wręcz wskazane, bo “studzi” a przede wszystkim uczy ( o tym następny post). Człowiek taki nie potrzebuje pieniędzy, żeby mieć pieniądze.

Wcześniejsze od “robić” jest “być“. I zrozumienie tego jest kluczem. Zrozum tą myśl, a zmieni się Twoje życie ! Kiedy ja w pełni pojąłem znaczenie tego, zdałem sobie sprawę z wielkich możliwości.

Czemu?

Bo to co mam zależy od tego kim jestem. To kim jestem zależy tylko ode mnie I to jest refleksja optymistyczna

Zamiast najpierw mieć, Ty bądź. Jeśli chcesz odnieść sukces w jakiejś dziedzinie, przyjrzyj się ludziom, którzy już go odnieśli. Zobacz, jak myslą, czym się kierują w swoim postępowaniu. Co jest dla nich ważne, a co nieważne.

Be-do-have to nie tylko pieniądze !

Chcesz żeby w Twoim życiu zagościło szczęście ? Więc bądź szczęśliwy! Jeśli swoje szczęście uzależnisz od “mieć” nigdy go nie osiągniesz. A jeśli, będzie to tylko szczęście chwilowe, udawane.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena