W jaki sposób policzyć emeryturę..?

Swoją przyszłą emeryturę bez problemu policzysz na tej stronie. Znajduje się na niej kalkulator emerytalny, dzięki któremu można policzyć swoją przyszłą emeryturę z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.......

Data dodania: 2009-07-30

Wyświetleń: 2124

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Swoją przyszłą emeryturę bez problemu policzysz na tej stronie. Znajduje się na niej kalkulator emerytalny, dzięki któremu można policzyć swoją przyszłą emeryturę z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Korzystać z kalkulatora można bezpłatnie i nie ma konieczności podawania danych osobowych.

Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będziesz potrzebował informacji o stanie swego konta. Potem zdecydujesz czy chcesz policzyć emeryturę w wersji uproszczonej czy też zaawansowanej.

W wersji uproszczonej masz mniejsza swobodę wyboru, ponieważ podajesz mniejszą liczbę parametrów. Z założenia wychodzi, że twoje wynagrodzenie (jako procent średniej krajowej), będzie takie samo do dnia przejścia na emeryturę.

Zaawansowana wersja kalkulatora daje możliwość podania większej ilości danych, które są niezbędne do wyliczenia emerytury, dzięki czemu będziesz miał możliwość wyboru wariantów.

Możesz podać wynagrodzenia ( procent średniej krajowej również) w poszczególnych latach, wpisujesz niektóre zarobki równe zeru, wyłączając  je w ten sposób z okresu ubezpieczenia, czyli liczenia.

W kalkulatorze podajesz :

ostatnią informacje z ZUS o stanie Twojego kontaswoją płeć i datę urodzeniakwotę zwaloryzowanych składekkwotę składek za 12 miesięcy kalendarzowychwiek w którym przechodzisz na emeryturę i rok rozpoczęcia lub wznowienia pracyile obecnie zarabiasz brutto oraz procent przeciętnego wynagrodzenia w przyszłości

Każde pole ma możliwość zasięgnięcia dodatkowych informacji.Kalkulator emerytalny nie daje niestety możliwości obliczenia emerytury :

z II filarajej wysokości ze starego systemu

Wysokość emerytury obliczonej przez kalkulator emerytalny jest kwotą prognozowaną na podstawie przyjętych założeń i danych, które sam podasz.

Będzie to emerytura brutto, czyli przed potrąceniem podatku dochodowego od osób fizycznych, a także składek na ubezpieczenie społeczne..

Licencja: Creative Commons
0 Ocena