Jeżeli nie masz jeszcze własnego bloga, pozwól, że zadam Ci pytanie – na co jeszcze czekasz? Blogowanie jest łatwe, uzależnia i łatwo może przynieść zysk dla Ciebie i twojej rodziny. Możesz skonfigurować własny blog i zacząć pisać posty w ciągu minuty, jeżeli naprawdę chcesz.

Data dodania: 2009-07-07

Wyświetleń: 3040

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli nie masz jeszcze własnego bloga, pozwól, że zadam Ci pytanie – na co jeszcze czekasz? Blogowanie jest łatwe, uzależnia i łatwo może przynieść zysk dla Ciebie i twojej rodziny. Możesz skonfigurować własny blog i zacząć pisać posty w ciągu minuty, jeżeli naprawdę chcesz.

Żeby zacząć przygodę z własnym blogiem musisz zdecydować jaki typ blogu będziesz tworzył. Czy zamierzasz utworzyć osobisty blog, biznesowy a może po trochu tego i tego. Zdecydowanie musisz określić się w tej sprawie.

Jakie mogą być pomysły na bloga? Poniżej znajduje się kilka pomysłów, które możesz wykorzystać.

Blog z przepisami kucharskimi – codziennie możesz dodawać jeden przepis.

Osobisty dziennik w którym będziesz umieszczał wydarzenia z Twojego życia.

Blog biznesowy – umieszczaj na nim promocję Twojej firmy, artykuły, komentarze zadowolonych klientów.
Blog z artykułami – codziennie nowy artykuł.

Blog ciążowy, opisujący każdy dzień w którym byłaś w ciąży.

Jeżeli już określisz o czym chcesz pisać na swoim blogu, musisz skonfigurować swój blog. Nie ograniczaj się do jednego blogu, jeżeli masz więcej pomysłów. Jeżeli chcesz utworzyć blog biznesowy możesz zacząć od blogu osobistego, żeby oswoić się z blogowaniem oraz koncepcją jak to działa. Po utworzeniu Twojego pierwszego bloga może zechcesz w całkowicie odmienny sposób skonfigurować następnego.

Pierwszy krok w tworzeniu bloga to podjęcie decyzji, na jakiej platformie go postawimy. Jeżeli jesteś nowy w temacie budowania stron czy blogów, może dobrym rozwiązaniem będzie Blogger lub Blog24h.pl. Jeżeli masz własną domenę i trochę obeznania w sprawach hostingowych, powinieneś użyć usługi takiej jak Wordpress lub Typepad. W Blogerze czy Blog24h.pl logujesz się na ich stronę, tworzysz konto i konfigurujesz własnego bloga na ich stronie .Dla innych platform, takich jak Wordpress musisz zainstalować z panelu zarządzania Twojego serwera (konta hostingowego).

W blogerze i Blog24h.pl uaktualniasz swój blog na prostych zasadach. Możesz pisać codziennie, co tydzień, co miesiąc. Jednak zalecany jest aby pisać przynajmniej kilka razy w tygodniu. Im więcej napiszesz tym więcej treści znajdzie się na Twoim blogu. Im więcej masz treści na swoim blogu tym łatwiej i szybciej booty wyszukiwarek znajdą Twoją stronę. Jeżeli używasz Wordpress może skonfigurować go tak aby wcześniej napisane posty pojawiały się w równych odstępach czasu. To rozwiązanie jest dobre dla ludzi zajętych, którzy chcą mieć pewność, że ich blog będzie systematycznie uzupełniany treścią.

Jak już skonfigurujesz swój blog i nauczysz się kilku sztuczek związanych z promocją, będziesz w stanie obsłużyć więcej blogów. Nauczysz się również jak je zoptymalizować poprzez instalacje szablonów, logo, grafiki, modyfikacji, rozszerzeń i wiele innych. Blogowanie jest to ciągłym rozwojem. Nie spodziewaj się, że wszystkiego dowiesz się od razu. Jak już tylko Twój blog zacznie funkcjonować, będziesz musiał dowiedzieć się jak sprowadzić na niego odwiedzających.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena