Coraz częściej pojawia się temat ochrony środowiska. Jest to również zauważane w transporcie, dlatego wiele firm tworzy nowe technologie, które mogą przynieść korzyści ekologii.

Data dodania: 2009-07-17

Wyświetleń: 1599

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz częściej pojawia się temat ochrony środowiska. Jest to również zauważane w transporcie, dlatego wiele firm tworzy nowe technologie, które mogą przynieść korzyści ekologii. Samochody hybrydowe oraz silniki o mniejszym spalaniu np. diesel stają się coraz bardziej popularne. Często klienci firm wypożyczających samochody domagają się aby to były samochody hybrydowe. Często firmy, które posiadają takie samochody używają tej informacji w swoich kampaniach reklamowych. To bardzo przyciąga klientów.

Konstruktorzy prześcigają się w budowie coraz to bardziej ekologicznych samochodów. Samochody mogą być lżejsze za pomocą wykorzystania tworzyw sztucznych takich jak plastik. Również umożliwia to tworzenie bardziej aerodynamicznych konstrukcji.

Duży krok w kierunku ekologiczności samochodów zrobił niemiecki koncern BMW, który wyprodukował samochód napędzany wodorowym ogniskiem paliwowym, który w ogóle nie wydziela emisji. Specjaliści z BMW postawili sobie za zadanie zmniejszenie emisji spalin oraz ograniczenie kosztów napędzania silników. Jako społeczeństwo ludzie również zrobili ogromny krok naprzód, ponieważ wykazują ogromne zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami z zakresu komunikacji. Ludzie coraz rzadziej kupują używane samochody, który charakteryzują się dużą emisją spalin.

Oczywiście zmiana samochodu na ekologiczny nie jest jedynym rozwiązaniem.

Każdy z nas może się przyczynić do zmniejszenia emisji spalin przez nasze auta a tym samym, również zaoszczędzić, tak potrzebne w kryzysie pieniądze. Możemy ograniczać podróże samochodem tylko do minimum, np. przemieszczając się po mieście np. rowerem, co swoją drogą jest również dobre dla naszego zdrowia.

Możemy również korzystać z miejskich środków transportu, które zrobią kurs w dane miejsce z Tobą lub bez z Ciebie.

Jeżeli już przemieszczamy się samochodem to należy pamiętać, aby niepotrzebnie nie zostawiać silnika na chodzie, np. podczas postoju. Również efektywne planowanie podróży wpływa znacznie na zużycie paliwa. Na przykład w Wielkiej Brytanii co roku marnuje się 350 000 ton paliwa w autach kierowców, którzy pomylili drogę!

Duże firmy produkcyjne zawsze będą nakierowywać się na klientów.

Jeżeli klienci będą chcieli mieć ekologiczne samochody to takie właśnie będą produkowane.
Musisz podjąć decyzję już dzisiaj. To od Ciebie zależy jakim powietrzem będziesz oddychał w przyszłości.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena