Jeżeli czujesz, że Twój blog zawiera ciekawe treści to zdecydowanie powienieneś go Wypromować. O tym jak to zrobić skutecznie dowiesz się z poniższego artykułu.

Data dodania: 2009-07-06

Wyświetleń: 3140

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Blogowanie rozprzestrzenia się po świecie poprzez aktywność i wpływ zaangażowanych osób. Uruchomienie bloga jest łatwe i każdy może założyć własnego w przeciągu pół godziny. Nikt do końca nie wie ile dokładnie aktywnych blogów znajduje się w Internecie. Strzelam, że w tej chwili, w lipcu 2009 roku musi być około 20 milionów blogów w których codziennie jest dodawany nowy materiał.

Pisanie codziennie nowego materiału jest już inną sprawą. Wiele osób jest zdolna założyć blog i publikować teksty w przeciągu kilku tygodni, ale podtrzymanie takiej aktywności nie jest dla ludzi słabej woli. Na dłuższą metę pisanie bloga wymaga olbrzymiej dyscypliny oraz tworzenia codziennie nowych i świeżych myśli.

Za sześć miesięcy, te 20 milionów blogów, które zostały założone zostaną zredukowane, przypuszczam, do 1 miliona. Oczywiście, w międzyczasie następne 19 milionów blogów zostanie założonych w sieci. Ten nowy przypływ użytkowników wyrównuje rynek do poprzedniego rozmiaru aż do czasu kiedy taki proces się powtórzy.

Promowanie bloga nie różni się znacznie od promowania innych stron w Internecie. Najtrudniejsze jest wybranie sposobu promocji pasującego najlepiej do Twoich celów. Pisze o popularnych tematach, czy może Twoje tematy są ściśle wyspecjalizowane? Czy będziesz umieszczał kontrowersyjne treści? Tutaj masz pewne pomysły:

* GOOGLE ADWORDS:
Możesz wykupić od Google wystąpienia swojej strony na wyszukiwania dla wybranej frazy lub grupy fraz. Ludzie, którzy będą szukali tych słów, kliknął na nie i zostaną przeniesienie na Twój blog.
Koszt każdego kliknięcia jest zależny od słowa, które wybierzesz oraz od tego ile osób będziesz szukało tego hasła w tym samym czasie.
Jeśli sprzedajesz drogie artykuły, to jest alternatywa, którą koniecznie musisz sprawdzić.


Bardzo dobry sposobem promocji swojej strony jest promocja wirusowa jaką jest umieszczanie własnych artykułów na portalach, które się tym zajmują.
Jeżeli znasz się na jakieś dziedzinie to po prostu pisz wszystko co o niej wiesz i używam przy tym swoich słów kluczowych, których używasz do promocji swojego bloga.
Następnie w miejsce tych słów kluczowych wstaw odnośnik do swojej strony i zamieść artykuł na takim portalu jak Albercik, Artelis czy Eioba.
Ta metoda nazywana jest również wirusową, ponieważ inni użytkownicy pobierają Twoje artykuły, ponieważ potrzebują treści na swoich stronach.
Jednak warunkiem pobrania takiego artykułu jest zachowanie go w oryginalnej wersji, czyli łącznie z odnośnikami oraz ze stopką.
W ten sposób Twój link ciągle trafia na nowe strony. Wszystko za pomocą jednego artykułu.

* KANAŁY RSS:
Ta forma promocji wymaga wiele cierpliwości, ale na dłuższą metę jest najbardziej solidna.
Kanały RSS są automatycznym system dystrybucji treści Twojego bloga do ludzi, którzy chcą ją otrzymywać.
Zainstaluj je na swoim blogu, żeby odbiorcy mogli otrzymywać treść twoich postów automatycznie.
Niektórzy czytelnicy spróbują tylko na krótki okres czasu ale to jest w porządku dla nas.
Ci którzy naprawdę chcą czytać to co piszesz zostaną i pozwolą Ci rosnąć i rozwijać się.

Twoje oczekiwania odnośnie blogu powinny pokrywać się z Twoimi długoterminowymi założeniami.

Poprzez umieszczanie szokującego materiału możesz przyciągnąć setki jednorazowych czytelników, ale Ci nie są wiele warci.
To co chcesz to przyciągnąć tych, którzy idą w tym samym kierunku co Ty.

Wpisując swoje imię w Google będziesz mógł zmierzyć jak Twój wpływ się rozrasta. Jeżeli tworzysz swój blog od podstaw, od absolutnego zera, to jakie powinieneś mieć oczekiwania? Skąd wiesz, że rozwijasz się z odpowiednią prędkością?

Jeżeli nie masz budżetu na promocje to można powiedzieć, że idzie Ci dobrze jeśli udało Ci się zebrać kilkaset czytelników po sześciu miesiącach. Jeżeli tak się stało rzeczywiście, to gratuluję. Idzie Ci świetnie! Twój blog należy do tych, którzy zostaną.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena