Rozmawiam z wieloma ludźmi, którzy nie mają pieniędzy, są specjalistami i chcą wykonać jakieś usługi. Jednak prawie wszyscy z nich nie chcą zarabiać! Skąd się bierze w ludziach takie dziwne nastawienie?

Data dodania: 2007-04-20

Wyświetleń: 4466

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego ludzie nie chcą zarabiać?
Dzwonią do nas ludzie, którzy umieją i chcą wykonać dla jakieś firmy stronę internetową. No fajnie. Ale jak proponuję, żebyśmy spokojnie razem poszukali klientów na jego strony, to wydaje mu się to niewykonalne. W końcu woli nie zarabiać i nic nie robić. I prawdopodobnie narzekać, że go nikt nie lubi....
Kiedy zarabiasz?
To brzmi jak banał: zarabiasz tylko wtedy, jak ktoś kupi Twój towar czy usługę. Nie wystarczy, że coś pięknie zrobisz. Możesz mieć z tego słuszną satysfakcję, wpis do CV czy nowe doświadczenie. Ale pieniądze dostaniesz dopiero, jak to sprzedasz.
Czemu większość ludzi tak broni się przed sprzedawaniem swoich umiejętności?
Dla wielu ludzi sprzedawanie jest krępujące. Dlatego zlecają sprzedawanie swoich umiejętności właścicielowi firmy, w której są zatrudnieni. To on ponosi ryzyko, ale i to on może zbierać kokosy. Twoje kokosy, których nie chcesz samodzielnie dostarczyć na rynek i pokazać kupującym.
Sprzedawanie nie jest sztuką tajemną
Nie mówię tu o wyrafinowanych technikach, manipulacji czy skomplikowanych wieloetapowych negocjacjach handlowych. Masz po prostu zaproponować swojemu potencjalnemu klientowi osiągnięcie dodatkowych dochodów, ułatwienie sobie życia, obniżenie kosztów, nowe możliwości działania itd. itp. etc.
A wszystko to osiągnie dzięki Tobie, jeśli dostarczysz mu Twój produkt. Więc nie krępuj się - zaproponuj mu to.
Tylko pamiętaj:
Nie naciągasz go na dodatkowe koszty, a pokazujesz mu nowe korzyści.
Licencja: Creative Commons
1 Ocena