Chcąc przetłumaczyć słowo Belovodye, nawiązujemy do białej wody lub białej rzeki. Wzmianki w pismach informują o cudownym miejscu położonym gdzieś na Wschodzie — kto wie, może autorzy Biblii opierali się także na tej informacji i na jej podstawie stworzyli Eden? 

Data dodania: 2020-12-30

Wyświetleń: 873

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Białe Wody (Belovodye) - starożytna ojczyzna Słowian

Na obrazku widzimy herb Belovodye, przedstawiający dwugłowego ptaka z rozpostartymi skrzydłami na kształt lotosu z głową orła po prawej i mitycznego feniksa po lewej.

Pośród materiałów o przeszłości słowiańskiej (Wielkiej Rasy) można natknąć się na Belovodye, miejsce mogące uchodzić za centrum kultury słowiańskiej, bo jak czytamy w różnych pismach, Słowianom nie przystoi kłaniać się kapliczkom i obiektom innych przekonań. Przez tysiące lat powstało wiele słowiańskich świątyń i innych ważnych obiektów, które dziś można oglądać jedynie oczyma wyobraźni. Jeżeli zaczniemy szukać Belovodye, często próbujemy je znaleźć w Tybecie, Szambali, gdzie górskie rzeki miałby mieć biały kolor.

 

W czasopiśmie „Science and Religion”, nr 3, 1996, s. 40 czytamy o tym, że Belovodye mogło być umiejscowione w dolnym biegu Donu (Wyżyna Środkoworosyjska). Według A. I. Barashkoy kraina miała znajdować się w okolicach jeziora Bałchasz (Kazachstan). Według Starożytnych Kronik Runicznych, Białe Wody miała obmywać rzeka Irtysz (Kazachstan-Chiny). Biała Rzeka, czy też rzeka mleczna, znalazła odniesienie do Drogi Mlecznej.

 

Według najbardziej wiarygodnego źródła, Białe Wody miały być miejscem, gdzie osiedlili się Da’Ariane przed pierwszym potopem (jakieś 111809 lat temu), a stolicę nazwali Asgard (nazwa powtarza się w wielu źródłach), podobno poprawnie jest: Asgard Irijski (As – doskonały, gard -miasto). Od osiedlenia się Da’Ariów w Białych Wodach, miało zacząć się nowe liczenie czasu.

Niektórzy także twierdzą, iż krainą Wielkiej Rasy Assów stała się Azja, a Belovodyje leżało na terenach obecnej Syberii, gdzie w tym czasie panowały inne warunki klimatyczne.

 

Narodziny Wielkiej Rasy miały miejsce o wiele wcześniej niż przedstawione są wydarzenia opisane w Biblii. Natomiast przesiedlenia i wędrówki w różne miejsca na świecie spowodowała Wielka Powódź (potop), a może nawet Wielka Powódź nie powodowała, a ułatwiła? Mówimy tutaj o stu tysiącach lat przed naszą erą. Wielka Powódź miała wiele zmienić w układzie planety, gdyż spadające na Midgard-ziemię fragmenty lodowej planety niosły ogromne zniszczenie. Od uderzenia jednego z fragmentów zmieniło się nachylenie osi ziemi, a gigantyczna fala przeszła trzykrotnie przez całą planetę. Te zmiany zwiększyły aktywność wulkaniczną i sprowadziły Wielkie Ochłodzenie, zlodowacenie, co miało mieć miejsce 13008 lat temu. Dopiero po wielu stuleciach atmosfera zaczęła się ogrzewać, a lodowce przesunęły na bieguny.

 

Dlaczego nie Tybet? Jaki musiałby istnieć powód (poza potopem), aby klany osiedlały się na górzystych terenach, których nie dało się uprawiać? Według opowieści cztery rody Wielkiej Rasy: D’Arianie, X’Arianie, Russieni i Światłorusy, razem zwani Białym Bractwem (od braterstwa), żyli w pokoju, zajmując się obrabianiem ziemi, sadząc ogrody i lasy, wspólnie budując osady i miasta. Przedstawiciele Wielkiej Rasy miały nie tylko białą skórę, ale białe (czyste) myśli.

 

Według Igora Shcherbakoya znajdujące się na terenie Belovodye miasto Asgard stało się główną siedzibą Kapłanów Mądrości. Występuje tu także liczba dwanaście, która potem została użyta w Biblii. Źródła informują również, iż Wielka Świątynia zbudowana w postaci piramidy, wykonana z kamienia uralskiego, składająca się z czterech świątyń jedna nad drugą, gdzie dwie znajdowały się nad ziemią, a dwie pod ziemią. Autorzy podają wysokość od podstawy do szczytu tysiąc arszinów (1 arszin = około 70cm). Część świątyni miała być wielkim labiryntem i przechowywać wszystkie skarby Wielkiej Rasy. Kapłani Mądrości decydowali o wspólnocie, tradycji i kulturze.

 

Jak można poprawnie dziś ustalić położenie świętego miejsca, skoro nie ma dostępu do starożytnej wiedzy, a złote księgi (dosłownie wykonane ze złota zapisane sanskrytem) nie zostały do dziś odnalezione lub ujawnione? Na ile mogłem przybliżyłem informacje pochodzące z wielu źródeł ułożyłem je w sensowny obraz.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena