Ze wszystkich zabiegów stomatologii estetycznej największym bodaj zainteresowaniem cieszy się wybielanie zębów. I niestety jest to także zabieg, który przeprowadzony niewłaściwie, będzie niósł bardzo przykre konsekwencje. Oto dlaczego nie należy przeprowadzać go w domu we własnym zakresie.

Data dodania: 2020-08-26

Wyświetleń: 710

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybielanie zębów? Nigdy nie rób tego w domu!

Wybielanie zębów - Wiele technik, wiele możliwości

Podstawowy problem z wybielaniem zębów polega na tym, że istnieje wiele sposobów przeprowadzenia tego zabiegu – przynajmniej w teorii. Ale właśnie dlatego należy zadbać o to, aby decyzja o wyborze konkretnej metody była podjęta przez stomatologa z https://dentalprotetica.pl/. Metody domowe bardzo często korzystają z agresywnych środków chemicznych. Owszem, są do pewnego stopnia skuteczne, ale niosą też ze sobą określone ryzyko – mogą uszkadzać dziąsła albo nawet samą strukturę zębów. Efekty ich stosowania natomiast nie zawsze są takie, jak można sobie wyobrażać, a już na pewno nie takie, jak w reklamach w sieci.

Wybielanie? Tak, ale zdrowych zębów

Druga ważna sprawa i od razu drugi powód, żeby zęby wybielać w gabinecie stomatologicznym, to problem natury stricte medycznej. Otóż nawet profesjonalnie przeprowadzony zabieg, będzie obciążony pewnymi komplikacjami i nie da oczekiwanych rezultatów, jeśli chcesz wybielać chore zęby. Niezbędne minimum to usunięcie płytki, kamienia i różnego rodzaju osadów na zębach. Przegląd stomatologiczny przed wybielaniem pozwoli też zadbać o zabezpieczenie ewentualnych ubytków, których obecność może sprawić, że zabieg nie będzie skuteczny albo będzie się wiązał z dużym dyskomfortem. Wprawne oko, doświadczenie i duża wiedza dentysty to podstawowe warunki bezpiecznego wybielania zębów – z tym nie da się nawet dyskutować.

Każdy jest inny, nie ma metod uniwersalnych

Przy odpowiednio wysokim budżecie można zainwestować w bardzo profesjonalny sprzęt do wybielania zębów. Czy wtedy zabieg będzie bezpieczny, jeśli wykona się go samodzielnie? Nie! Stomatologia estetyczna to nie jest automatyczne odtwarzanie kolejnych procedur. Najlepszy dentysta zawsze będzie brał pod uwagę indywidualne cechy pacjenta. W praktyce większość osób nigdy nie osiągnie uśmiechu gwiazd telewizji (i Photoshopa) i wydłużanie zabiegu niczego tu nie zmieni – poza tym, że może zwiększyć ryzyko komplikacji. Nawet więc mając dostęp do profesjonalnych metod wybielania, nadal nie ma się wiedzy na temat poszczególnych procedur, a już tym bardziej doświadczenia, które pozwala profesjonalnym stomatologom dostosować zabieg do potrzeb konkretnego pacjenta.

Warto? Warto! Wybielaj, ale z głową

Mając to wszystko na uwadze, warto podkreślić jedną rzecz: prawidłowo przeprowadzony zabieg wybielania zębów jest bezpieczny i pozwala naprawdę uśmiechnąć się szerzej. Jeśli jednak droga do tego ma wieść przez produkty z tanich hipermarketów, to zdecydowanie nie warto podejmować tego ryzyka. Konsultacje przed zabiegiem, profesjonalne narzędzia i regularna opieka stomatologiczna nie mogą być zastąpione ani pastą, ani paskami wybielającymi: to po prostu niemożliwe.

Więcej na temat dostępnych metod w stomatologii estetycznej i wybielania zębów przeczytacie na stronie gabinetu DentalProtetica - Stomatologia & Protetyka w Warszawie - Koniecznie zobaczcie metamorfozy zębów i uśmiechu!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena