Mówi się, że wesele pamięta się na zawsze. To nie jest prawdą, a nawet gdyby było, to można je zapamiętać jako udane lub nie. Co zrobić, żeby zapamiętać wesele jako najpiękniejsze wydarzenie? Odpowiedź nie jest prosta, ale niektórych może zaskoczyć.

Data dodania: 2022-02-09

Wyświetleń: 422

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wesele, o którym będziesz pamiętać

Zacznij od sali weselnej

Wybór właściwego miejsca będzie miał absolutnie kluczowe znaczenie. Dobra sala weselna Opoczno to miejsce, do którego goście będą mogli łatwo dotrzeć, gdzie poczują się komfortowo, ale przede wszystkim takie, które będzie można zaaranżować zgodnie z planem. Chodzi zarówno o odpowiednie ustawienie stołów, jak i sam klimat sali, który przecież będzie zmieniał się w zależności od dekoracji. Zresztą nie chodzi o sam budynek, bo ten podlega aranżacji zawsze – o wiele ważniejsze będzie podejście właścicieli sali weselnej, którzy na przykład mogą nie pozwolić na wprowadzenie własnego nagłośnienia lub oświetlenia czy nawet cateringu. Każde ograniczenie swobody organizacyjnej może sprawić, że wesele będzie o kilka punktów mniej atrakcyjne. Wybieraj więc takie sale na wesela, w których po prostu można będzie wprowadzić w życie wszystkie plany (albo przynajmniej jak najwięcej z nich).

Logistyka - gdzie wesele

Wiele wesel nie zostaje dobrze zapamiętanych przez gości, bo są mimo wszystko dość kłopotliwe. Oczywiście, że możesz zapewnić transport, ale pamiętaj, że jeśli goście będą mieli z kościoła do sali weselnej jechać prawie godzinę, to też nie będzie to dla nich atrakcyjne. A kiedy już dojadą, to powinni mieć gdzie zaparkować. Wiele sal weselnych zamiast parkingu ma jakieś bagno, które nawet po niewielkim deszczu zamienia się w trzęsawisko, z którego wyjechać można najwyżej Ursusem. Kwestię ubłoconych kreacji taktownie pominiemy. Ważne też będzie zapewnienie gościom możliwości noclegu – i ten problem można rozwiązać na wiele różnych sposobów. Jeśli przy sali weselnej nie ma pokoi, w których goście mogliby się po zabawie zdrzemnąć, to warto poszukać takiego miejsca, którego gospodarze podzielą się przydatnymi kontaktami w tym zakresie. Warto też wziąć pod uwagę, że czasem odległość między salą a kościołem będzie też na tyle duża, że przedłużyć się będzie musiał wynajem limuzyny i autobusu, a to znowu są dodatkowe koszty.

Nie tylko wesela 

Paradoksalnie obiekty, które reklamują się jako sale weselna i domy weselne i starają się do minimum ograniczać organizację wszelkich innych imprez, mogą nie być najlepszym wyborem. Niby z punktu widzenia organizatora uroczystości nie ma znaczenia, jaką linię marketingową mają właściciele sali, ale w praktyce zwykle akurat takie lokale są nie tylko bardzo drogie, ale też zaskakująco mało elastyczne. Jeśli więc zobaczysz, że w jakiejś sali są regularnie organizowane inne imprezy okolicznościowe: imprezy integracyjne, urodziny czy zjazdy rodzinne, nie rezygnuj. Zwykle gospodarze takich miejsc są zdecydowanie bardziej otwarci na różne nietypowe życzenia, które możesz mieć w związku z organizacją własnego ślubu. Dobra sala weselna Opoczno to przecież dopiero miejsce – zmiana sali w miejsce niezapomnianej zabawy wymaga trochę pracy i dobrze by było, gdybyś mógł działać po swojemu.

Pieniądze nie są najważniejsze

Z jednej strony są sale weselne z bardzo wyśrubowanym cennikiem – zwykle zresztą mają spore atuty, czyli na przykład ogród do dyspozycji gości albo miejsca noclegowe. Z drugiej – są sale weselne bardzo tanie, ale też kiepsko urządzone, o średniej akustyce albo niedogrzane. O ile oczywiście zupełnie zrozumiałe jest, że będziesz mieć górne ograniczenie budżetu i pewne propozycje najpewniej będą wykraczały poza przewidziany próg, to absolutnie nie jest dobrym sposobem szukanie sali najtańszej. Pewnie, że warto i te propozycje sprawdzić, jednak absolutnie nie warto robić wszystkiego, żeby ciąć koszty akurat na wynajmie sali weselnej. W wielu przypadkach to środkowa półka cenowa będzie najbardziej atrakcyjna: zadbane miejsce, niezła lokalizacja i właściciele, z którymi po prostu można się dogadać. Znacznie łatwiej będzie zorganizować niezapomniane wesele, jeśli nie trzeba się będzie spierać o drobiazgi, prawda?

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena