Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Aby jednak nadać mu właściwą oprawę, należy poświęcić sporo czasu i wysiłku na organizację tak samej ceremonii ślubu, jak i przyjęcia weselnego.

Data dodania: 2016-07-14

Wyświetleń: 1067

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przyjęcie weselne – proste rozwiązanie skomplikowanego problemu

Weselne wyzwania

Organizacja ślubu stanowi nie lada wyzwanie. O ile jednak sama ceremonia zwykle nie wymaga zbytniego zaangażowania Młodej Pary (do ustalenia jest jedynie termin, lista zaproszonych gości i ewentualne przystrojenie kościoła), o tyle samo przyjęcie weselne można przyrównać do sporej operacji logistycznej. Oprócz terminu i listy gości należy ustalić menu, zorganizować zespół muzyczny lub Dee Jay’a, zadbać o odpowiednią oprawę, a przede wszystkim wybrać miejsce, w którym odbywać się będzie wesele.

Co tanie, to drogie

Przede wszystkim należy zacząć od uświadomienia sobie pewnego dla wielu dość zaskakującego faktu – samodzielne organizowanie i kupowanie (często również przyrządzanie) jedzenia na organizowane w wynajętej sali przyjęcie weselne wcale nie jest z finansowego punktu widzenia rozwiązaniem korzystniejszym, niż wykupienie pełnego pakietu, w którego skład wchodzi nie tylko wynajem lokalu, ale również obsługa i pełne wyżywienie. Pozornie wydawać by się mogło, iż opłacenie kucharzy i kelnerów poważnie zawyża cenę całej imprezy, problem jednak w tym, iż często organizujący wesela nie wliczają w ostateczny koszt wszystkich działań związanych ze wspominaną już logistyką niezbędną w tym przedsięwzięciu, wśród których znajdują się między innymi rachunki za telefony czy benzynę.

Nie bez znaczenia pozostaje również i to, że samodzielna organizacja wesela jest niezwykle pracochłonna, czasochłonna i stresująca. O ile nie jesteśmy złotym medalistą w zarządzaniu lub nie posiadamy doświadczenia w organizowaniu tego typu imprez, lepiej zdać się na osoby, które robią to na co dzień. Nawet jeśli mamy pewność, że uporalibyśmy się z podobnym zadaniem, to czyż nie lepiej w tak ważnym dniu zachować energię na znacznie przyjemniejsze rzeczy?

Lokal z internetu

Jeśli chodzi o wybór konkretnego lokalu na przyjęcie weselne, to tutaj różnorodność jest tak duża, iż z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od planowanego rozmachu, stylu, liczby gości czy czasu trwania imprezy, można wybierać spośród niezliczonej wprost liczby ofert. Z myślą o osobach ceniących sobie swój czas i jasne kryteria wyboru powstały nawet internetowe wyszukiwarki sal weselnych zawierających szczegółowy opis lokali z całej Polski. Wystarczy wybrać interesujące nas cechy, jak np. miasto, typ obiektu czy liczbę gości, a wyszukiwarka poda nam listę miejsc, spośród których możemy wybrać to jedno idealne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena