Rynek lokali weselnych jest obecnie bardzo rozbudowany. Istniejące lokale robią co mogą, żeby przyciągnąć klienta, a do tego co chwila powstają nowe. Każdy właściciel stara się zachęcić klientów, zachwalając swoje usługi. Poniżej kilka faktów na temat sal weselnych, ich zalet i wad.

Data dodania: 2013-12-08

Wyświetleń: 1453

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wesele to dla wielu osób najpiękniejsze wydarzenie w życiu. Oczy wszystkich zwrócone są na parę młodą. Jednak to, jaki wybierzemy lokaluzależnione jest od wielu czynników. Gusta są różne i o nich się nie dyskutuje. Warto jednak na chłodno zastanowić się nad zaletami i wadami różnych rozwiązań.

Sale weselne, domy weselne i sale bankietowe – Długo można zastanawiać się, co różni wymienione obiekty i dla czego noszą różne nazwy. Odpowiedź jest dość prosta – nazwy lokali wymyślają właściciele. Dla jednych lepiej kojarzy się nazwa sala bankietowa dla innych dom weselny.

Największą zaletą tego rodzaju obiektów jest fakt, że od podstaw budowane są z myślą o organizacji wesel. Jeżeli właściciele hoteli dorabiają sobie, organizując wesela, to domy weselne bez wesel w ogóle by nie istniały. Jeżeli ktoś chce zajmować się jednym określonym fragmentem branży gastronomicznej, musi wyspecjalizować się w nim i wypełniać swoje obowiązki dobrze. Co istotne, ceny w domach weselnych na ogół są niższe niż ceny hoteli. Wynika to z faktu, że utrzymanie tego rodzaju obiektu jest tańsze niż utrzymanie hotelu czy pałacyku. Te niższe koszty mają swoje odzwierciedlenie nie tylko w cenie, ale również w jakości oferty. Najczęściej dania podawane w hotelach są bardzo eleganckie, ale niestety małe. Dania podawane w domach weselnych są bardziej domowe i zdecydowanie większe, ponieważ właściciel sali weselnej mający niższe koszty utrzymania może więcej pieniędzy przeznaczyć na jedzenie.

Drugą ważną kwestią jest to, że sale weselne na ogół organizują jedną imprezę na raz, hotele często kilka. Jeżeli organizowane jest jedno wesele cała uwaga koncentruje się na nim. Łatwiej bowiem zrobić dobrze jedną imprezę niż kilka jednocześnie.

Oczywiście, żadne rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Jest to zawsze pojęcie względne, jednak dla wielu osób najważniejszy jest prestiż wesela. Nie ma co się oszukiwać, że piękny wystawny pałac zawsze będzie miał większy splendor niż najpiękniejszy dom weselny. Dodatkową zaletą jest fakt, że sale weselne nie mają na ogół niezwykle kosztownej dla nich bazy noclegowej. tutaj również wygrywają hotele.

Na rynku propozycji jest wiele więc warto ustalić priorytety i szukać rozwiązania odpowiedniego dla siebie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena