Szukając sali weselnej warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą zadecydować o tym czy wesle będzie udane. Zawsze ciężko ocenić wartość oferty weselnej, jednak poniższe wskazówki pomogą Państwu w zebraniu myśli dotyczących wyboru sali weselnej.

Data dodania: 2014-01-28

Wyświetleń: 845

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszy czynnik to estetyka. Ważne, by sala podobała się parze młodej. Przecież to w sumie ich święto i ich samopoczucie będzie najważniejsze. Od tego jak w sali będą się czuli nowożeńcy, zależy w dużej mierze powodzenie wesela. Jeżeli młoda para będzie czuła się swobodnie, również goście będą się czuli dobrze i będą się dobrze bawić. A to na weselu jest najważniejsze.

Generalnie sale weselne można podzielić na dwa typy.

Pierwszy to lokale nowo powstałe, działające na rynku krótko. Na ogół starające się przyciągnąć gości ceną i estetyką właśnie.

Drugi typ sal to sale starsze - te, które istnieją na rynku długo. Na ogół wiadomo o nich więcej i dość łatwo można znaleźć opinie na ich temat na różnych forach internetowych.

Pytanie na ile te opinie są wiarygodne?

Tutaj należy ocenić samemu czy wierzymy anonimowym opiniom na forum czy nie. Prawdą jest, że dziś na rynku działa masa firm, które zajmują się zamieszczaniem wpisów polecających, natomiast na ogół są one dokonywane z nowych profili zakładanych na potrzebę jednego tematu i ich wartość równa jest zeru.

Wiele sal często prosi klientów o wystawienie opinii na stronie lub  w jakimś branżowym katalogu, jednak również nie mamy pewności czy dana opinia umieszczona została rzeczywiście przez klientów, czy przez firmę zajmującą się tego rodzaju usługami. Najbardziej wiarygodne są dwa rodzaje opinii. Pierwsze to opinie, do których załączone są zdjęcia z imprez, ponieważ wiadomo, że jeżeli ktoś ofiarował sali zdjęcie to na pewno był zadowolony. Druga forma wiarygodnych poleceń to referencje. Czasami lokale nie zamieszczają ich na stronach, ale każdy szanujący się lokal czy catering udostępni je na prośbę klientów zainteresowanych organizacją imprezy.

Nowo otwarte lokale nie są w stanie udostępnić referencji i tutaj zawsze ryzyko będzie większe. Jednak doskonale wiadomo, że każdy kiedyś zaczyna i każdemu warto dać szansę. Lokal zaczynający swoją działalność zawsze będzie starał się wykonać powierzone zlecenia dobrze, ponieważ od tego zależy jego sukces.

Samemu należy zdecydować czy wybierzemy salę nową, czy obecną na rynku dłużej. Ważne jest staranne przeczytanie umowy weselnej, ponieważ to może nam zaoszczędzić wielu problemów.

Licencja: Creative Commons