Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale w organizacji wesela często będą pojawiały się różne problemy. Część z nich niestety przyjdzie ze strony firm, które deklarują, że chcą Ci pomagać – na przykład sal weselnych. Najlepszym wyborem będzie ta, gdzie takich kłopotów powstanie najmniej.

Data dodania: 2021-03-01

Wyświetleń: 529

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Idealna sala weselna? Ta, która nie tworzy problemów!

Dobra sala nie nalicza opłat

To, ile kosztują sale weselne Kraków, to oczywiście kwestia dosyć złożona, zależna od lokalizacji, wielkości, renomy i tak dalej. Ale na cenę mogą wpływać też różne dodatkowe opłaty, które zwykle nie są ujęte w cenniku. Wybierz więc taką salę, a której takich opłat nie ma, a jeśli już są, to przynajmniej będą naliczone w taki sposób, żeby nie windowały za bardzo rachunku. Jedną z takich opłat dodatkowych, których unikniesz, wybierając najlepszą salę weselną, jest danina na rzecz ZAIKS-u, a drugą – chyba jeszcze bardziej rozczarowująca – korkowe. To opłata za wniesienie własnego alkoholu, która gdzieniegdzie wynosi nawet 20 złotych za butelkę. A teraz policz, ile trzeba by było dodatkowo zapłacić!

Czy będzie się gdzie przespać?

Spora część sal weselnych w Krakowie i okolicach nie ma własnych miejsc noclegowych. Możesz poszukać takiej, która działa przy jakimś niewielkim hotelu albo przynajmniej takiej, której gospodarze mają już swoje kontakty i będą w stanie polecić czy to zaprzyjaźniony hotel, czy jakieś inne rozwiązanie. Pamiętaj, że prawdopodobnie część gości przyjedzie z daleka – nie będą mogli się swobodnie bawić, jeśli cały czas będą się zamartwiać, że muszą szybko wrócić.

Przymiarki do sali

Może Cię to zdziwi, ale cały czas gospodarze niektórych sal weselnych nie pozwalają swoich obiektów obejrzeć, tylko każą uwierzyć temu, co pokazują w jakimś tam internetowym albumie. To problematyczne co najmniej na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze: nie masz żadnej gwarancji, że zdjęcia są aktualne i zrobione w taki sposób, żeby oddać na przykład rzeczywistą wielkość pomieszczeń. Po drugie – i to może być jeszcze ważniejszy problem – to, jak sala wygląda, będzie wpływało i na akustykę, i na to, jak powinien działać fotograf czy kamerzysta. Mówiąc wprost – rekonesans na miejscu pozwala po prostu zauważyć to, czego na zdjęciach nie widać i odpowiednio się przygotować. Raczej nie polecamy wyboru sali weselnej, której nie można wcześniej zobaczyć.

Na koniec jeszcze parking

Jeśli szukasz sali weselnej bliżej centrum Krakowa, to problem z brakiem miejsc parkingowych jest w zasadzie gwarantowany i niezbyt jest jak go obejść. Z drugiej strony – najpopularniejsze lokalizacje zdecydowanie nie znajdują się w centrum, co jednak nie oznacza, że jest tam gdzie zaparkować. Teren jest często niewielki, a to, co szumnie nazywa się parkingiem, to tak naprawdę plac z rozjeżdżonym błotem. Nie rób tego swoim gościom – nie każ im jechać w takie miejsce.

To oczywiście dopiero początek, raptem kilka uwag, które mogły umknąć Twojej uwadze. Postaraj się pamiętać, że sala weselna to nie tylko wystrój, parkiet do tańczenia, stoły i miejsce dla orkiestry. To także – patrząc na sprawy bardzo praktycznie – spory wydatek. Dobrze więc wybrać taką salę, która nie będzie źródłem problemów, tylko właśnie je rozwiąże.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena