Marzenia o realizacji przyjęcia z okazji zaślubin, towarzyszą wielu z nas, praktycznie już od najmłodszych lat. Przeważnie jednak dotyczy to dziewczynek, które tego dnia chciałyby wyglądać zjawiskowo i czuć się jak królewna z czytanych im bajek na dobranoc. To dzień, który należy w 100% procentach do Pary Młodej.

Data dodania: 2020-10-02

Wyświetleń: 719

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Planowanie wesela z główą i pomysłem

Przyjęcie weselne z głową

To Para Młoda jest najważniejsza zarówno podczas ślubu, jak i mającemu po nim miejsca przyjęciu weselnym. Dlatego też zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego lokalu, należy przeprowadzić rekonesans. A znaczenie może mieć wiele poszczególnych czynników.

Jednym z wiodących jest miejsce, czyli lokalizacja, w której odbędzie się przyjęcie. W tym przypadku nie tylko ważne jest by Para Młoda miała do niego łatwy dostęp. Pomyśleć trzeba również o Gościach. Łatwość i dostępność lokalu weselnego powinna być brana pod uwagę jako jedna z istotniejszych kwestii. Kiedy już wybierzemy lokalizację, to warto udać się do danego obiektu umawiając się wcześniej na oglądanie sali. Tutaj uwagę powinno się zwrócić, na rozmiar sali i dopasować go do przewidywanej liczby zaproszonych Gości., uwzględnić należy również miejsca do obsługi, w osobach fotografa, kamerzysty, zespołu lub DJ-a. Nie bez znaczenia zostaje także parkiet i jego wymiary. Swoboda podczas tańca i zabawy to jeden z wielu filarów udanego wesela.

Na osobną wzmiankę zasługuje oferowane przez lokal jedzenie. To ma kolosalne znaczenie jeśli zależy nam na satysfakcji Gości, a i sami przecież chcielibyśmy dobrze zjeść. Kuchnie w domach weselnych mają szerokie pole do popisu, jednak co jest dosyć łatwo dostrzegalne, potrawy Kuchni Polskiej są najczęściej wybierane. Znaczy to, że tradycyjna rodzima biesiada to to, co nowożeńcy lubią najbardziej.

Przyjęcie weselne z pomysłem

Ważne dla pary planującej przyjęcie weselne równie są dodatkowa usługi i atrakcje przewidziane na przyjęcie. Może to być na przykład specjalne dania, takie jak pieczone prosię, może ukłon w stronę kultury japońskiej i zaserwowanie sushi, albo jeszcze candy bar, który przyciągnie uwagę nie tylko najmłodszych z Gości. A czy fontanna z czekoladą nie oczaruje Gości? Z pewnością będzie efektownie i smacznie.

Dostępność to istotny temat. Mimo, że w artykule tym kwestia ta już została poruszona, bardziej pod względem przystępności położenia, w którym znajduje się sal, nie należy zapominać o znajdujących się w niej udogodnieniach dla Gości, w tym osób z niepełnosprawnościami. Odpowiedni podjazd dla osób poruszających się na wózkach, poręcze, czy dostosowane toalety to bardzo ważny element infrastruktury.

O czym jeszcze można wspomnieć? O powodzeniu przyjęcia może zadecydować wiele innych elementów. Wynajęty DJ, albo zespół muzyczny mają także olbrzymie znaczenie, jeśli chodzi o całokształt przyjęcia.

Warto dobrze się rozeznać przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego miejsca na urządzenie wesela. Jednak, by tego dokonać, należy dobrze się zastanowić i rozpatrzyć plusy i minusy danego lokalu. W końcu to nasz dzień, więc dlaczego by nie wymagać, aby wszystko poszło zgodnie z naszym planem. Planowanie to już połowa sukcesu. Przyłóżmy więc do tego sporą wagę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena