W życiu każdego z nas, zdarza się moment, kiedy decydujemy się na przeprowadzenie remontu w domu lub mieszkaniu. Chociaż jest to może nie lubiany czas, ale za to po skończeniu prac można się cieszyć nowym wyglądem i możliwościami. 

Data dodania: 2021-04-29

Wyświetleń: 557

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przykładowe prace remontowe jakie można zrealizować w domu

Często prace remontowe wykonujemy sami. Jeżeli jednak nie posiadamy odpowiednich umiejętności w tym temacie, można zastanowić się nad wyborem firmy remontowej. Znalezienie ekipy to w obecnych czasach nie problem, warto jednak wybrać ekipę remontową sprawdzoną i polecaną. Prace remontowe muszą zostać wykonane profesjonalnie, nikt nie chce szukać kolejnego wykonawcy do poprawek, które również będą kosztować.

Kiedy już dokonamy rozeznania można zacząć przygotowywać się do wybranych prac. Do wykonania może być wiele czynności, takich jak na przykład:

  • Wyburzanie ścian – skuwanie posadzek i ścian najlepiej zostawić profesjonalistom. Zdarza się, że wyburzenie ściany jest jedyną możliwością przearanżowania wnętrza. Ważne jest w tym przypadku określenie typu ściany. Często jest wtedy potrzeba skonsultowania się z architektem lub inżynierem budowlanym. Należy zadbać o projekt przebudowy oraz uzyskać odpowiednią zgodę urzędową. Prace muszą zostać przeprowadzone w zgodzie z planem. Istotne jest nie tylko szybkie i sprawne wykonanie prac, ale również uprzątnięcie terenu po ich zakończeniu.

  • Montaż płyt gipsowo-kartonowych – obecnie popularne stają się wnętrza minimalistyczne. W nich zdarza się, że ściana jest jednocześnie meblem. Atutem takiego rozwiązania jest fakt iż wyprowadzany ze ściany mebel jest tańszy niż zabudowa o podobnej funkcji zrobiona na zamówienie z drewna, albo płyt meblowych. Kolejnym atutem jest to, że w każdej chwili takie wykończenie, można przemalować na inny kolor. Konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych są lekkie i można je stawiać na wylewce  lub na stropie. Rozwiązanie to jest szybkie i nie wymaga uciążliwego murowania. Najczęściej występują w zagospodarowaniu kuchni lub aranżacji ścian.

  • Sufity podwieszane, podwójne i te nietypowe wykonane to metoda na otrzymanie sufitu trwałego i estetycznego. Szybko można je zamontować, a ich koszt również nie należy do najwyższych.

  • Ocieplanie połaci dachowych – kiedy zamierzamy przeznaczyć poddasze na cele mieszkalne, należy ocieplić połacie dachowe. Najczęściej stosuje się wełnę mineralną, ale można też zastosować i inny materiał izolacyjny. Zatrzymanie ciepła jest szczególnie ważne, ale nie należy zapominać o walorach estetycznych wnętrza. Jednym z działań mających na celu zatrzymanie ciepła, jest zabezpieczenie przed wilgocią.

  • Słupy – pionowe elementy wsporcze obiektu, mają za zadanie zapewnić stateczność pionową i poziomą budynków. To również nie tylko integralna część całości, ale również estetyka. Słupy mogą być widoczne, ale można też podjąć próbę ich zamaskowania. Do popularnych usług należą obudowywanie słupa płytami gipsowo-kartonowymi, czy dostosowanie ich do potrzeb użytkowników, wymiana i naprawa słupów oraz wstawianie nowych.

  • Instalacje gazowe – w tej kategorii znajdziemy takie prace jak: montaż i podłączenie kuchenek gazowych. Wykorzystanie gazu na potrzeby domowe, jest wygodnym i ekologicznym rozwiązaniem. Zdarza się jednak, że wiele osób obawia się korzystania z instalacji gazowych. Może to wynikać z braku świadomości, o tym jak taka instalacja działa. Najczęściej pytania o instalacje gazowe dotyczą bezpieczeństwa dla użytkowników, ale również o koszty montażu i eksploatacji, które wydają się być dla Klientów wysokie. Nie jest to zgodne z prawdą. Gaz to jedno z bardziej popularnych mediów energetycznych wśród prywatnych inwestorów. Domy jednorodzinne wykorzystują gaz do ogrzewania pomieszczeń i ogrzewania wody oraz gotowania.
  • Modernizacja instalacji gazowej – domowe instalacje gazowe wymagają montażu odpowiedniego zbiornika na gaz płynny. Te można dopasować pod względem rozmiaru i do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wyposażenie domu w instalację gazową wymaga jednak pozwolenia na budowę. Jedynie w sytuacji, kiedy plan przyłącza gazowego został zawarty w pozwoleniu na budowę całego domu, to zgoda na budowę instalacji dodatkowo nie jest potrzebna. Domowa instalacja gazowa pozostawia w tyle inne rozwiązania grzewcze. Wygoda to jedna z wielu zalet posiadania domowej instalacji gazowej. Zaprogramowanie pieca, pozwoli cieszyć się ciepłem i dostępem do ciepłej wody.

  • Podłączanie kuchenki gazowej – wyposażona w tradycyjne palniki kuchenka to podstawowe wyposażenie domu. Mimo rosnącej popularności płyt grzewczych i indukcyjnych, posiada stałe grono zwolenników. Podłączanie kuchenki należy zlecić fachowcom posiadającym odpowiednie uprawnienia. Jest to ważne dlatego, że instalator odnotowuje w książeczce gwarancyjnej kuchenki, fakt o jej podłączeniu. Jest to również gwarancja bezpieczeństwa podczas korzystania. Po podłączeniu zostaje tylko sprawdzić szczelność  i jej prawidłowe działanie.

To tylko nieliczne rodzaje prac, jakie może zaoferować wszechstronnie działająca firma remontowa.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena