Pogrzeby są nieodłącznym elementem życia. Każdemu z nas zdarzy się uczestniczyć w pogrzebach rodziny, przyjaciół oraz wielu innych osób. Nie jest to okazja, którą da się lubić. Jednak wymaga ona naszej obecności jako wyraz poszanowania tak zmarłej osoby, jak i bliskich . Wynika to nie tylko z pokrewieństwa i przywiązania, ale z moralnego obowiązku pożegnania zmarłych.

Data dodania: 2021-09-30

Wyświetleń: 450

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Popularne usługi w branży pogrzebowej

Obecnie firmy pogrzebowe oferują możliwość wyboru pogrzebu tradycyjnego z trumną, jak i kremacyjnego, gdzie prochy umieszcza się w urnie. Podobnie ma się sprawa z wyborem, czy pogrzeb będzie w obrządku katolickim, czy będzie to pogrzeb świecki, a może jeszcze dla wyznawcy innej religii. Każdy chciałby przecież móc praktykować swoją wiarę lub nie praktykować jej w przypadku pozostania ateistą, ale być pochowany z zgodzie z własnymi poglądami.

Firmy pogrzebowe mogą zorganizować pogrzeb dowolnego rodzaju, który jest zgodny z wytycznymi prawa.  Obecnie niemożliwe jest rozsypywanie prochów. Natomiast zdarzają się pogrzeby z oprawą wojskową, dla zmarłych którzy byli z armią związani lub pełnili ważne funkcje publiczne.

Spośród usług oferowanych przez salony pogrzebowe, popularność zyskuje oprawa muzyczna pogrzebów. Profesjonalni muzycy dobrze się odnajdują w szerokim repertuarze. Najczęściej są to jednak pieśni religijne, nostalgiczne utwory instrumentalne, chociaż zdarzają się na przykład ulubione utwory osoby zmarłej. Wszystko po to, żeby pogrzeb był uroczysty, wzruszający i o podniosłej atmosferze.

Szczególnie dla Klientów istotne jest to, aby ofertę można było dopasować do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Pogrzeby potrafią kosztować, znacznie więcej niż przewiduje zasiłek pogrzebowy. Są Klienci dla których dopłacenie nie stanowi problemu, co jednak gdy Klient nie dysponuje większą sumą w gotówce?  Pracownicy biura zakładu zaoferują usługi takie, aby się zmieścić w dostępnym budżecie.

Rosnącym trendem, jest również planowanie pogrzebów, z angielskiego zwane funeral planning. Usługa polega na tym, że sami ustalamy jak ma wyglądać nasz pogrzeb. Pozwala to mieć na jej przebieg, jak największy wpływ. Przede wszystkim ustalić należy rodzaj ceremonii i to czy ciało zostanie poddane kremacji, czy pochowane w trumnie oraz to czy pogrzeb poprowadzi duchowny czy osoba świecka. Nawet znacznie mniejsze szczegóły jak kwiaty oraz akcesoria pogrzebowe można rozplanować zawczasu.

Oferty poszczególnych salonów pogrzebowych nieznacznie się różnią. Warto jednak sprawdzić, czyje usługi wydają się nam najkorzystniejsze. W biurze zawsze można uzyskać szczegółowe informacje o oferowanych usługach i dostępnej ofercie.

Pogrzeby to nie jest okoliczność, na która się oczekuje z radością. Jednak godny pochówek, to coś co zobowiązuje nas względem zmarłego członka rodziny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena