Pewnie dla większości z nas kuchnia jest miejscem, w którym chcemy mieć porządek. Chcemy wiedzieć, w jakim miejscu znajdują się poszczególne akcesoria niezbędne nam do przygotowywania i serwowania posiłków.

Data dodania: 2011-02-18

Wyświetleń: 1660

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To nie dziwne. W kuchni niezbędne jest intuicyjne poruszanie się, a bez dobrze posegregowanych narzędzi, będzie to niemożliwe. Warto więc zadbać o to, aby wszystko było zawsze na swoim miejscu. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z odpowiednich pojemników ułatwiajacych przechowywanie.

 

Zacznijmy od garnków. One powinny znajdować się wszystkie w tym samym miejscu. Zwykle trzeba dla nich przeznaczyć wiele miejsca, jednakże warto pamiętać, aby nie wkładać niektórych w jedno miejsce, a reszty w jeszcze inne, ponieważ w ten sposób opóźnimy przygotywanie posiłku szukając odpowiedniego garnka. Zagospodarujmy więc jedną dużą, albo dwie szafki na same garnki i poukładajmy je według funkcji (garnki, rondelki) i wielkości. Dzięki temu, będziemy mogli znacznie szybciej znaleźć garnek pasujący do gotowanego obiadu.

 

Druga sprawa – szuflada i pojemnik na sztućce. Poza pojemnikiem na zlewie, w którym sztućce będą się suszyć, musimy mieć dodatkową wkładkę w szufladzie, która umożliwi nam układanie osobno widelców, łyżek, noży i innych. Dzięki temu, podczas nakrywania stołu do posiłku, będziemy mogli szybciej znaleźć to, co jest nam niezbędne.

 

Kolejna sprawa – przyprawy. Przyprawy są niezbędnym dodatkiem w kuchni, ponieważ bez nich, można zaryzykować stwierdzenie, nie smakowałyby żadne przyprawy. Dodajemy je praktycznie do wszystkiego, może z wyłączeniem zupek dla dzieci. Dlatego właśnie bardzo ważne jest to, aby przyprawy były posegregowane. Najlepiej, jeśli będą miały osobne pudełka, ponieważ firmowe opakowania bardzo szybko ulatniają zapachy, a torebki z przyprawami leżące obok siebie bardzo szybko mieszają się, co z kolei prowadzi do bezużyteczności przypraw. Warto zainwestować w małe słoiczki.

 

Finalnie – półprodukty, typu ryże, mąki, sól i inne powinny znajdować się w szczelnych opakowaniach, z daleka od szkodliwych moli spożywczych i niekorzystnego wpływu temperatury. To umożliwi nam korzystanie z tych produktów później, a nie zawsze przecież zużywa się je od razu.


To tylko kilka porad dotyczących przechowywania żywności i akcesoriów kuchennych. Oczywiście każdy w swojej kuchni jest jej królem i zrobi tak, jak będzie mu odpowiadało.

Licencja: Creative Commons