W naszej codziennej pielęgnacji skóry dbamy o różne rzeczy. Dla jednych ważne jest nawilżanie, dla drugich ochrona, wreszcie dla każdego powinno być ważne oczyszczanie (bez tego elementu pielęgnacji, nasza skóra nigdy bowiem nie będzie wyglądała dobrze i zdrowo).

Data dodania: 2013-09-23

Wyświetleń: 1776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego warto postawić na oczyszczanie skóry?

Podrażnienia jakie zwykliśmy widzieć na nasze skórze twarzy najczęściej spowodowane są niedokładnie zmywanym makijażem. W ten sposób brakuje właściwie bardzo niewiele do tego, by nabawić się poważnych problemów skórnych.

Nadmiernie wydzielane sebum, bakterie zbiera się wówczas w ilościach nie do opanowania, a my czujemy, że nasza skóra po prostu przestała oddychać.

Nasza skóra regeneruje się najlepiej podczas snu. Jeśli zatem pozbawiamy ją komfortu bycia wówczas czystą, nie ma możliwości by wyglądała dobrze.

Jakie inne negatywne skutki dla naszej skóry powoduje źle zmyty makijaż w nocy?

Zatykanie się porów,

Brak możliwości odbudowania się kolagenu,

Zaburzenia w poziomie pH,

Zaburzenia w składzie warstwy wodno-lipidowej skóry.

 

Jakich kosmetyków do oczyszczania skóry powinniśmy używać?

Normalne zabrudzenia jesteśmy w stanie zmyć wodą. Inaczej dzieje się jednak w przypadku sebum. Wydzielane przez różne gruczoły łojowe wymagają potraktowania bardziej specjalistycznym środkiem.

Pierwszy krok do wyboru odpowiedniego kosmetyku to zbadanie typu swojej skóry. Na tej podstawie możemy dopiero wyłonić środek, który będzie dla nas najlepszy.

Specjalnego oczyszczania wymagają wreszcie także i nasze oczy. Koniecznie należy zakupić środki do usuwania makijażu oczu. Jeśli zazwyczaj stosujemy środki wodoodporne skutecznie ze wszystkimi zanieczyszczeniami powinny poradzić sobie płyny dwufazowe.

W codziennym oczyszczaniu z pewnością wystarczy zastosować mleczka, środki do demakijażu i toniki. Raz na jakiś czas warto ponadto zakupić peeling, który pomoże nam usunąć zrogowaciały naskórek.

Peelingi dzielą się głównie na drobno i grubo ziarniste. Zazwyczaj stosuje się je nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Peelingi oprócz tego, że idealnie oczyszczają skórę są także niezastąpione w usuwaniu różnego rodzaju zmarszczek.

Oczyszczanie twarzy krok po kroku:

-rozpoczynamy od mycia skóry np. przy użyciu standardowego żelu do oczyszczania skóry,

-następnie usuwamy resztki makijażu przy użyciu mleczka do demakijażu oraz płynu dwufazowego szczególnie jeśli nasz makijaż miał strukturę wodoodporną,

-przy pomocy płatka kosmetycznego przecieramy twarz tonikiem,

- w razie potrzeby złuszczamy twarz przy pomocy toniku drobno lub gruboziarnistego.

Pamiętaj, oczyszczanie to najważniejszy aspekt w codziennej pielęgnacji, o którym nigdy nie powinnaś zapominać, jeśli zależy Ci na zdrowym i pięknym wyglądzie na długie lata.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena