Producenci sprzętów elektronicznych wszelkiej maści – bez znaczenia, czy jest to elektronika użytkowa, czy rozrywkowa – coraz chętniej dodają do swoich produktów przedrostek smart.

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2013-08-29

Wyświetleń: 913

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Do smartfonów zdążyliśmy się już przyzwyczaić, smart TV również nie robi już na nikim wrażenia, zatem należało obrać za cel i zawłaszczyć obszary, które do tej pory z inteligentną elektroniką kojarzyły się raczej średnio – czyli kuchnię i łazienkę. Dziś słowo o inteligentnych lodówkach.

Wyobraźmy sobie następującą sytuację – jesteśmy na zakupach w supermarkecie. Rzecz jasna, nie mamy ze sobą listy zakupów. Krążymy zatem po sklepie, robiąc dokładnie to, czego oczekują od nas osoby zarządzające marketami – klient niezdecydowany to klient, który w kasie zostawi więcej pieniędzy. W tym temacie powstał nawet szereg badań, które niezbicie udowodniły, że mając wcześniej przygotowaną listę zakupów lepiej planujemy całe wyjście do sklepu, w związku z czym kupujemy tylko to, co naprawdę jest nam potrzebne.

Jak natomiast sprawdzić, co jest w lodówce, jeśli nie jesteśmy w domu i nie mamy pamięci fotograficznej, dzięki której jesteśmy w stanie zapamiętać każdy pojedynczy produkt, który znajduje się w jej wnętrzu? Cóż, moglibyśmy na przykład… podejrzeć co jest w środku za pomocą smartfona. Nie jesteśmy pewni, czy przez weekend wystarczy nam masła? Nic trudnego, wystarczy włączyć podgląd i sprawdzić, czy na półce leży jeszcze nierozpakowana kostka. Przy okazji jednak rzuciło nam się w oczy, że nie ma jajek – należy je zatem kupić. Wszystko to jest możliwe dzięki małej kamerce zamontowanej wewnątrz części chłodniczej, którą aktywujemy aplikacją zainstalowaną na naszym smartfonie. Dzięki niej w łatwy sposób można podejrzeć, czego nam jeszcze brakuje.

Innym ciekawym zastosowaniem funkcji smart jest skaner produktów wkładanych do wnętrza urządzenia – dzięki temu po chwili możemy otrzymać szereg przepisów je wykorzystujących. Zaawansowane funkcje to również oszczędność dla naszego portfela – dzięki czytelnemu ekranowi oraz szeregowi ustawień jesteśmy w stanie tak dopasować parametry użytkowe lodówki, by zużywała ona tylko konieczną ilość energii elektrycznej. Nie trzeba chyba tutaj dodawać, że jest to korzystne nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również naszego konta bankowego.

Inteligentne lodówki to nasza przyszłość, czy tego chcemy czy nie – wystarczy sprawdzić ranking lodówek, które są obecnie najpopularniejsze, by dojść do podobnego wniosku.

 

Licencja: Creative Commons