Usługa polegająca na przewozach osób zmarłych z domów, szpitali lub miejsc zgonu wymaga profesjonalizmu od firm, które się tym zajmują. Równie istotne jest posiadanie oraz dysponowanie odpowiednią flotą samochodową, spełniającą restrykcyjne wymogi techniczne oraz sanitarne. 

Data dodania: 2021-03-01

Wyświetleń: 566

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przewóz zmarłych krajowy i zagraniczny

Pracownicy zakładu pogrzebowego zmuszeni są działać nie tylko dokładnie i starannie, ale i wykazać poszanowanie dla przewożonego ciała i dokonać transportu z pełną godnością. Śmierć potrafi nastąpić w różnym czasie i miejscu. Bywa, że odejście jest spodziewane, czasem jednak następuje nagle i niespodziewanie.

Jeżeli zgon ma miejsce w domu, pierwszą czynnością jaką powinno się wykonać jest wezwanie lekarza rodzinnego lub lekarza z pogotowania ratunkowego, by mógł stwierdzić zgon i wypisać stosowną kartę informacyjną. Kiedy śmierć zostanie potwierdzona, na miejsce zostają wysłani pracownicy firmy pogrzebowej, w celu odebrania zwłok. Karawan dotrze bez względu na dzień tygodnia i porę dnia, możliwie jak najszybciej.

Jeżeli śmierć nastąpiła w szpitalu, to już na miejscu lekarz stwierdzi zgon. Wystarczy zadbać tylko o kontakt z zakładem pogrzebowym i ustalenie szczegółów odbioru zwłok. Firmy oferujące usługi pogrzebowe pracują tak, aby zaoszczędzić pogrążonej w smutku rodzinie konieczności załatwiania formalności.

Zgon, który następuje nagle, na przykład w wypadku lub istnieje prawdopodobieństwo samobójstwa lub udziału osób trzecich, koniecznym jest powiadomienie prokuratury, która zbada zaistniałą sytuację. Należy zaznaczyć, że odbiór ciała przez daną firmę, nie musi oznaczać tego, że dana firma zajmie się organizacją pochówku. Bezpośrednio po tragicznej śmierci, rodzina możne kontaktować się z dowolną firmą, aby skorzystać z jej usług i zlecić zorganizowanie pogrzebu.

Przewóz zwłok krajowy to usługa, skierowana do osób, które straciły kogoś bliskiego, a śmierć nastąpiła z dala od domu, jednak na terenie Polski. W przypadku, kiedy zgon następuje na terenie innego państwa, sprowadzenie ciała lub prochów tez jest możliwe dzięki zakładom pogrzebowym. Usługa sprowadzania zwłok jest oferowana zarówno osobom prywatnym jak i instytucjom. Niezależnie od podmiotu zlecającego transport, najważniejsze jest godne i pełne szacunku sprowadzenie ciała lub prochów. Pracownicy przedsiębiorców pogrzebowych wykazywać muszą takie cechy jak profesjonalne podejście, empatia, szacunek, powaga i dojrzałość emocjonalna.

Przewiezienie zwłok z zagranicy, najczęściej odbywa się przy skorzystaniu z transportu samochodowego lub lotniczego. Wszystko po to, aby wykonać go możliwie jak najszybciej i najsprawniej. Każde zlecenie powinno być potraktowane indywidualnie, a podczas pokonywania trasy należy nadzorować cały przebieg transportu.

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, jak wielki ciężar odczuwa rodzina, kiedy ktoś bliski umiera z daleka od domu. Firmy pogrzebowe, aby wesprzeć swoich Klientów, załatwiają formalności w urzędach krajowych jak i zagranicznych. Profesjonalni wykonawcy, podejmują współpracę zarówno z towarzystwami ubezpieczeniowymi tak krajowymi jak i zagranicznymi. Im firma dłużej działa na rynku, tym jej doświadczenie jest większe, a za tym idzie renoma i stanowi firmę godną zaufania. W celu poznania wszelkich szczegółów najlepiej jest kontaktować się bezpośrednio z konkretnym zakładem pogrzebowym.

W tak trudnych chwilach, jak utrata bliskiej osoby, zakłady pogrzebowe potrafią solidnie wesprzeć rodzinę pogrążoną w żałobie. Warto zdać się na ich profesjonalizm i skorzystać z możliwości załatwienia przez usługobiorcę wszelkich formalności i spraw urzędowych. Taka pomoc zawsze pozwoli chociaż odrobinę nie zajmować się sprawami formalnymi. Wiadomo, że nic nie ukoi smutku, ale można przynajmniej pozbyć się ciężaru organizacyjno-prawnego.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena