Wesele w restauracji, to zdecydowanie wygoda, ale też zwiększone koszty. Zebraliśmy wszystkie plusy, wraz z uwagami jakimi należy się kierować wybierając lokal.

Data dodania: 2017-09-26

Wyświetleń: 493

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy wesele w restauracji to dobry pomysł?

Uroczystość weselna w restauracji
Podczas planowania ślubu i wesela, jedną z ważnych decyzji jest wybór sali weselnej. Piękne wnętrze, doskonała kuchnia oraz fachowa obsługa to najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę, przy wyborze tego wymarzonego miejsca. Wyszukanie idealnego lokalu wbrew pozorom nie jest wcale łatwym zadaniem. Dlatego też poszukiwania dobrze jest zacząć odpowiednio wcześniej. Od terminów, jakimi dysponują domy weselne czy restauracje uzależniona jest data ślubu.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze restauracji?
Istnieje wiele elementów, które decydują o tym, czy sala weselna jest odpowiednia na przyjęcie weselne. Na każdy z nich należy zwrócić jednakową uwagę. Do najważniejszych należą między innymi: wielkość, wygląd i wystrój sali, koszt wynajęcia oraz wysokość zaliczki, lokalizacja, menu, obsługa, baza noclegowa oraz warunki techniczne lokalu. Jedną z pierwszych rzeczy, na jaką należy zwrócić uwagę, to jej wygląd. Jest to oczywiście odczucie subiektywne i zależy od indywidualnych upodobań. Warto jednak dużo wcześniej ustalić wystrój sali oraz jej kolorystykę i dekoracje. Analizując koszty wynajęcia lokalu należy sprawdzić, czy w ramach podanej ceny wliczone są takie usługi jak: dekoracje, ciasto i owoce, alkohol, napoje oraz parking dla gości. Ponadto warto upewnić się, jak wygląda sytuacja, gdy liczba gości się zmniejszy. Warunkiem udanej zabawy jest z pewnością smaczna i urozmaicona kuchnia. Obecnie restauracje oferują szeroki asortyment dań, nie tylko tradycyjnych, ale również wegetariańskich, jarskich, czy pochodzących z różnych stron świata. Ważną rzeczą, na którą również należy zwrócić uwagę to obsługa, czyli kelnerki i kelnerzy. To od nich zależy czas podawania posiłków oraz czy gościom nie będzie niczego brakowało. Oprócz tego powinni być mili, cierpliwi i uśmiechnięci. Kolejną kwestią, która decyduje o tym, czy przyjęcie weselne będzie zaliczane do udanych jest miejsce do tańczenia. Często jest to kwestia pomijana, ale jakże ważna. Wielkość powierzchni powinna być odpowiednio dobrana co do ilości zaproszonych gości. Poza tym warto sprawdzić, czy podłoga nie jest zbyt śliska.  Jeśli część zaproszonych gości musi dojechać i po zakończeniu zabawy ma kłopot z powrotem do domu, to warto pomyśleć o bazie noclegowej. Należy upewnić się wtedy, czy restauracja dysponuje pokojami i jaki jest koszt wynajęcia. Jeśli wesele planujemy organizować w okresie letnim, to warunkiem udanej zabawy i komfortu jest klimatyzacja. Dodatkowymi rzeczami, o których warto pamiętać to oświetlenie oraz efektowne iluminacje.

Czy warto organizować przyjęcie weselne w restauracji?  
Z całą pewnością warto organizować przyjęcie weselne w restauracji. Należy jednak pamiętać, żeby osoba odpowiedzialna za organizację imprezy: właściciel czy menadżer był doświadczony, zaangażowany w swoją pracę, ale również serdeczny i pomocny. Dlatego warto zapoznać się ze sposobem pracy menadżera i całego zespołu. Pamiętajmy:, że obowiązki  związane z przyjęciem powinien  w całości przejąć personel lokalu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena