Obecnie na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi wynajmu samochodu. Dotyczy to zarówno naszego kraju, jak i zagranicy. Firmy proponują zróżnicowaną ofertę oraz dogodne warunki.

Data dodania: 2018-07-30

Wyświetleń: 710

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wypożyczanie samochodu

Oferta wypożyczalni
Wypożyczalnie oferują przestronne i luksusowe limuzyny, ekonomiczne auta kompaktowe, małe miejskie samochody oraz samochody dostawcze.  Istnieje także możliwość wypożyczenia skutera, campera lub quada.
Większość wypożyczalni posiada stronę internetową. Można w ten sposób zasięgnąć informacji o zakresie usług, bazie samochodowej oraz cenie wynajmu. Jeśli jesteśmy już zdecydowani, to kolejnym krokiem jest dokonanie rezerwacji. Jedną z dogodnych form jest wypełnienie formularza on-line. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie pod numerem infolinii.  Pamiętajmy o rezerwacji z wyprzedzeniem czasowym, co pozwoli na upewnienie się, czy auto które nas interesuje jest dostępne.
Wypożyczalnie oferują termin wynajmu zgodnie z potrzebami klienta.  Istnieje możliwość wynajęcia samochodu na krótszy lub dłuższy okres, po wcześniejszym ustaleniu warunków wynajmu. Długoterminowa forma wynajmu polega na dzierżawieniu samochodu w okresie od 1 miesiąca nawet do 5 lat. Wynajem długoterminowy zwłaszcza samochodów dostawczych, pozwala na zmniejszenie wydatków w firmie i jest wygodnym i opłacalnym rozwiązaniem. Za wynajem można otrzymać fakturę VAT.

Warunki wynajmu
Żeby wynająć samochód trzeba mieć ukończone 21 lat, posiadać ważne prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Zdarza się, że w niektórych wypożyczalniach wymagane jest ukończenie 25 roku życia.
Wynajmując samochód za granicą należy wcześniej upewnić się, jakie dokumenty są wymagane i czy honorowane będzie nasze prawo jazdy. Niektóre kraje wymagają dodatkowe tłumaczenie prawa jazdy zgodne z międzynarodowym wzorem.

Ważne informacje
- Przeważnie w cenę wynajmu wliczone jest ubezpieczenie OC. Warto również dodatkowo wykupić ubezpieczenie AC, od kradzieży czy uszkodzenia auta.
- Większość wypożyczalni wymaga wpłacenia kaucji oraz przyjmuje płatność wyłącznie za pomocą karty, blokując  w ten sposób określoną kwotę. Jeśli samochód zostanie zwrócony bez uszkodzeń, to kaucja jest w całości zwracana.
- Cena wynajmu powinna zawierać dodatkowe opłaty (podatek, opłaty administracyjne, koszty ubezpieczenia).
- Większość wypożyczalni stasuje dobowy limit kilometrów, który określa ile kilometrów możemy przejechać wypożyczonym samochodem w ciągu jednej doby. Przy wynajmie długoterminowym limit dotyczy całego okresu najmu. W momencie przekroczenia limitu zostanie naliczona dodatkowa opłata.
- Najkorzystniej jest wypożyczyć samochód z pełnym bakiem  i oddać z pełnym . W przeciwnym razie zostaniemy obciążeni kosztem brakującego paliwa według przelicznika danej wypożyczalni.
- Warto dokładnie obejrzeć samochód w obecności pracownika wypożyczalni i porównać, czy informacje zawarte w umowie zgadzają się ze stanem faktycznym.

Rynek oferuje szeroki wybór aut dla każdego. Można wybierać pośród samochodów osobowych i dostawczych, różnorodnych producentów. Dzięki temu zawsze można dostosować auto idealnie do swoich potrzeb. Wypożyczalnie proponują zarówno wynajęcie na krótki okres, jak i wynajęcie średnio i długoterminowe. Ponadto istnieje możliwość wypożyczenia luksusowego auta z kierowcą. To propozycja dla tych, którzy poszukują ekskluzywnego transportu na ślub i wesele, przyjęcie, ważne spotkania biznesowe. Innym wariantem wynajmu może być podstawienie samochodu bezpośrednio na lotnisku. Dzięki temu każdy przylatujący do miasta, ma możliwość wynajęcia auta bezpośrednio na miejscu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena