Często stajemy przed dylematem: Czy solidne zawsze oznacza droższe? Czy tańsze od razu musi być gorszej jakości?

Data dodania: 2018-04-30

Wyświetleń: 917

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy zakup droższych narzędzi się opłaca?

Idealnym wręcz rozwiązaniem byłoby połączenie niskiej ceny z wysoką jakością produktów, które chcemy nabyć.

Zakup narzędzi
Zanim dokonamy zakupu warto przeanalizować kilka rzeczy. Po pierwsze zwracajmy uwagę, które narzędzia są nam niezbędne i jakie będą ich realne korzyści. Po drugie należy uwzględnić nasze potrzeby i oczekiwania oraz możliwości finansowe. Wybierając sprzęt, który nas interesuje, warto też kierować się dodatkowymi korzyściami, np. promocje, bonusy, prowizje.
Zachęcam do zakupu przez Internet, ponieważ na bieżąco można śledzić i porównywać ceny w kilku sklepach czy innych punktach jednocześnie.
Jeśli decydujemy się na zakup sprzętu czy maszyn, to pozwala nam na szybkie i sprawne przeprowadzanie robót. Dana firma czy osoba nie musi martwić się, że czegoś jej brakuje. Opłaca się to z pewnością, kiedy dany sprzęt będzie wykorzystywany przez dłuższy czas. Po jakimś czasie koszty zakupu zwracają się. Istnieje ogólna opinia, że dobre jakościowo sprzęty oraz narzędzia i maszyny stanowią podstawowy kapitał firm. Ich posiadanie może wpływać na ilość i jakość realizowanych inwestycji. Osoby rozpoczynające własną działalność gospodarcza mogą liczyć na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Inną alternatywą może być zakup narzędzi i maszyn używanych, ale w dobrym stanie. Należy zaznaczyć, że nie podlegają one wówczas gwarancji i ewentualne naprawy musimy pokryć sami.

Korzystanie z usług wypożyczalni
Doskonałą alternatywą dla osób, które okazjonalnie potrzebują określonych narzędzi czy maszyn mogą okazać się  wypożyczalnie. Korzystanie z oferty takich punktów może być dobrym sposobem na zaoszczędzenie dużych pieniędzy. Dotyczy to zwłaszcza sprzętu budowlanego oraz maszyn. Należy pamiętać, że zakup maszyn wiąże się z kosztami ich utrzymania. Wypożyczalnie oferują sprzęt budowlany, podstawowe elektronarzędzia oraz maszyny. Wypożyczalnie większych maszyn określane są mianem parku maszyn. Można tam nabyć dźwigi, betoniarki, koparki, walce, wózki widłowe, nawet żurawie, ładowarki teleskopowe oraz inne maszyny. Jedną z podstawowych zalet takiego rozwiązania jest możliwość wypożyczenia niemal z dnia na dzień oraz fakt, że nie musimy inwestować w zakup drogiego sprzętu. Wypożyczalnie na bieżąco sprawdzają stan techniczny oraz prowadzą serwis maszyn.
Korzystanie z wypożyczalni staje się opłacalne, kiedy planujemy wykonanie jednorazowej pracy. Po wykorzystaniu sprzętu, oddajemy go i nie mamy kosztów późniejszej konserwacji oraz trudności związanych z jego przechowywaniem.  Z całą pewnością opłacalność wypożyczania sprzętów zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Podsumowując
Dokonując zakupu narzędzi warto pamiętać, że wyższa cena nie zawsze gwarantuje bezawaryjność. Dlatego można zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Dodatkowo warto wybrać sprzęt z takimi funkcjami, z których realnie będziemy korzystać na co dzień. Zasada jest prosta: im więcej funkcji posiada dany model, tym wyższa jest jego cena. Flagowe modele markowych narzędzi jak Stanley, Milwaukee, Dewalt trzymają swoją cenę, nawet gdy rozważamy zakup używanego sprzętu. Dobrze jest również porównać klasy energooszczędności sprzętów elektronicznych czy elektrycznych. Czasami zakup droższego okaże się opłacalny, ze względu na jego oszczędność. Zwracajmy również uwagę na długość okresu gwarancji. Można także skorzystać z możliwości wydłużenia jej, co wiąże się z dodatkową dopłatą.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena